کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کرونا و لزوم آتش‌بس جناحی!

کرونا و لزوم آتش‌بس جناحی!

 

امروز بر همگان روشن شده که نه‌تنها کشور ما بلکه تمام جهان در یک وضعیت فوق‌العاده و ویژه قرار گرفته است، ازاین‌روی تغییراتی در چگونگی نگاه و عملکرد بسیاری از کشورها، سیاستمداران، گروه‌ها و متخاصمان و …. کم‌وبیش مشاهده می‌شود و حتی افراد و شبکه‌های پناهنده، دلبسته و وابسته به بیگانگان نیز تا حدودی ادبیات سیاسی خود را تغییر داده و حداقل‌هایی را رعایت می‌کنند و با تمام وجود جان خود را در خطر می‌بینند، چراکه این ویروس درعین‌حال تهاجم ویرانگر خود، بسیاری را در حد و اندازه‌ی دریافت و برداشت آنان به اصطلاح «سرِ عَقل» آورده است.

البته تردیدی نیست که چپاولگران و غارتگرانی هم مانند همیشه وجود داشته و دارند که تنها سود و پر کردن جیب گشادشان برای آنان اهمیت دارد و نه جان انسان‌ها؛ که بی‌شک رسوا و انگشت‌نمای تاریخ بوده و خواهند بود.

می‌بینیم که کادر درمانی و تمام کسانی که هریک به‌نوعی چه به‌طور مستقیم و چه غیرمستقیم در مبارزه با کرونا در صحنه بوده و هستند در کشور عزیزمان، به‌شکلی حماسی، ایثار و ازخودگذشتگی را برای جهانیان معنا کردند و جاودانه در دل‌ها جای گرفتند و برگ زرینی از تاریخ را به خود اختصاص دادند.

و اما بعد….

جریان‌های سیاسی که با عناوین حبابی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی با شاخه‌ها و منشعبات گوناگون در برهه‌هایی آبرو و اعتبار کشور را بر سر قدرت‌طلبی معامله کرده‌ و سرمایه‌های ارزشمند انسانی و شایستگان را فدای امیال و اهداف تمامیت‌خواهی خود، خانه‌نشین کرده‌اند و یا فراری داده‌اند، باید به‌خود آیند و برای مدتی هم که شده، دست از تقابل، ضدیت، تخریب، رقابت‌های سیاه با یکدیگر و …. بردارند و سلامتی و جان مردم را بازیچه‌ قرار ندهند.

این جریان‌های تعریف و معنا نشده‌ و مبهمی که بیشتر به شبکه و باند می‌مانند، باید بدانند که عملکردشان برای همیشه در اذهان باقی خواهد ماند و مردم کشور و جهان درحال و آینده، منطقی‌ترین و منصفانه‌ترین قضاوت‌ها را نسبت به آن‌ها کرده و خواهند کرد.

بنابراین بر مبنای تعقل و تدبّر، لازم است حداقل در مدتی که این کره‌ی خاکی درگیر کروناست، آتش‌بس جناحی اعلام کنند.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 9 فروردین 1399