کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
دولت‌های در سایه، واقعیتی انکارناپذیر!

دولت‌های در سایه، واقعیتی انکارناپذیر!

 

در سال‌های متمادی همواره از وجود دولت و یا دولت‌های در سایه، سخن به میان آمده است. به‌گونه‌ای که حتی در دور پیشین انتخابات ریاست جمهوری یکی از نامزدها که اینک نیز مجدداً به این عرصه ورود کرده است، به‌صراحت از تشکیل دولت در سایه در کنار دولت‌های رسمی و انتخابی و شبکه ایجاد کرده ی خود، پرده برداشت و چنان به این امر افتخار کرد که گویی در اصل و در نگاه وی و همفکران او، انتخابات ریاست جمهوری و در پی آن تشکیل دولت رسمی، از ارزش و اعتبار چندانی برخوردار نیست!

 

 

البته و صدالبته وجود دولت و یا دول در سایه که ادامه‌ی حیات خود را زیست در تاریکی و فعالیت‌های پنهانی دانسته و می‌دانند، در همین شهر و استان خودمان به‌خوبی احساس شده و می‌شود. به‌طوری‌که با تغییر و تعویض مدیران، تفاوتی در عملکردها و آنچه شده و می‌شود را مشاهده نکرده و نمی‌کنیم!

 

 

در عرصه‌ی رسانه، سال‌هاست که وقوف کامل یافته‌ایم، شماری از مقامات رسمی و عینی!، حتی اجازه‌ی گفت‌وگو و پاسخ به پرسش‌ها با رسانه‌های اندکی که به‌طورمعمول مطالبات مردمی را پیگیری و دنبال می‌کنند، ندارند و درعین‌حال خواسته‌ی استاندار محترم فعلی که با حسن نیت در هفته‌ی خبرنگار از رسانه‌ها خواست مدیران و مسئولان غیرپاسخگو را معرفی کنند، مشاهده کردیم که حتی برخی زیرمجموعه‌ی خود ایشان، از دسترس شماری از اهالی راستین رسانه فرار می‌کنند و زیر بار گفت‌وگو و پاسخ به پرسش‌های ویژه! نمی‌روند.

 

 

اما این بار با توجه به رویدادهایی که در دو سه سال اخیر رخ داده و منتج از رخدادهای ماقبل خود است، این امیدواری وجود دارد که احتمال برداشته شدن سایه‌ی سنگینِ دولت‌های در سایه از سر ملت، پدیدار شود.  

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 23 خرداد 1403