کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
تحریم‌های سیاه!

تحریم‌های سیاه!

 

 

در دهه‌های اخیر پدیده‌ی کاسب‌های تحریم، در سطح جامعه مطرح و همگان به صدمات و ضربات مهلکِ کاسبی شومِ این بی‌رحم‌ها پی برده‌اند.

کاسب‌های تحریم کاری کرده‌اند که در طول تاریخ هیچ یورشگر و غارتگری نکرده و این‌گونه، خلایقِ بی‌گناه را در تنگنا و عذاب قرار نداده است.

 

کاسب‌های پلیدی که در پر کردن کیسه‌های گشاد خود یک‌شبه ره صدساله رفته‌اند و می‌روند.

و اما….

مخوف‌تر و رنج‌آورترین این تحریم‌ها، تحریم‌های داخلی است که ناشی از، هم سیاست‌بازی‌های سیاه، هم نابخردی‌ها و هم ویژه خواری‌هاست.

 

بگذریم و تنها به یک نوع ظالمانه آن بپردازیم.

 

در پی بَه‌بَه و چَه چَه های مسئولان و مدیران جورواجور و گوناگون در سطح کشور به طرح طوبی و مصوبه‌ی مجلس و ایجاد باغ شهری‌های کاملاً قانونی و تبدیل زمین‌های بلااستفاده و بایر به دایر با پول و زحمت خلایق مشتاق و طبیعت دوست، با تغییر دولت و چرخش راست به چپ و ازاین‌گونه کَلَک‌ها و بازی‌های سیاسیِ نخ نما شده، ناگهان ورق برگشت و بَه‌بَه و چَه چَه های سراسری به اَه اَه و پیف‌پیف مبدل شد و در این میانه اقشار ضعیف و متوسطی که با اتکا به اقدام و سخن مسئولانِ رده‌بالای کشور، سرمایه و عمر و … خود را هزینه کرده و به آبادانی زمین‌های موات و بی‌خاصیت واگذارشده به آنان، پرداختند و عاشقانه و مشتاقانه به سرسبز کردن بیابان‌های خشک و بی‌خاصیت اقدام کردند، مورد غضب و سپس انواع تحریم‌های ظالمانه قرار گرفتند.

 

این تحریم‌های سیاه، به دنبال خود، کاسب‌های گلوگشادی را پدیدار کرد که یا از راه رانت و یا زور و سیاست‌بازی و …. به خالی کردن جیب باغداران بی‌گناه پرداختند و دامنه‌ی این غارتگری‌ها امروز به جای‌جای باغ‌ها گسترش یافته به‌طوری‌که از مافیای برق گرفته تا آب، نفت و کپسول گاز و …. همه و همه، دست در جیب باغداران مظلوم می‌کنند و اجازه نمی‌دهند، کوچک‌ترین پیشرفتی در محدوده‌ی باغات حاصل شود چراکه سلاطین رنگارنگ همانند سلاطینی که گستره‌ی فعالیت آنان در سطح کشور است، هر یک قلمروی را برای خود تعریف کرده و سلطنت می‌کنند که البته همگی در یک عملکرد مشترک هستند و آن نیز «سلطان فقر و فلاکت» بودن است!

 

نان نامشروع و کثیف این غارتگران در ماندگاری فقر و فلاکت در سطح باغات است، چراکه درغیراین صورت دیگر قادر به سلطنت نخواهند بود و نان پلیدشان آجر می‌شود.

 

خلاصه کنم و خطاب به جناب دادستان شیراز و اعضای شورای صیانت! و …. عرض کنم که مطمئن باشید این وضعیت در خاطره‌ی تاریخ این شهرستان برای همیشه ماندگار خواهد ماند و علاوه بر انسان‌های ستم دیده و غارت‌شده‌ی امروز، آیندگان نیز شما را به‌خوبی و روشنی قضاوت خواهند کرد.

 

ما نمی‌گوییم و نمی‌خواهیم که باغ شهری‌های غیرقانونی، به‌ویژه آن‌ها که زمین‌های مزروعی را با زدوبند! تفکیک کرده و با کمک شماری از ارگان‌ها! به خلق‌الله فروخته‌اند، توسعه یابند و تکثیر شوند، چراکه به هیچ‌وجهی موافق با تبدیل زمین‌های دایر به کاربری‌های دیگر نبوده و نیستیم و با اتکا به حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز و با اطمینان و اعتماد، عمر و پول خود را هزینه کرده‌ایم اما از شما می‌خواهیم که مدیرِ مدبر باشید و نه رئیس و فرمانده!

 

از شما به‌حق و به عدل انتظار داریم موجب بروز و ظهور بیش از اینِ کاسب‌های تحریمی که شما موجب آن شده‌اید نشوید.

 

آیا می‌دانید در سایه‌ی تحریم‌های شما چه مفسده‌هایی ایجاد شده است؟!

 

البته در سالگرد شهادت حضرت رضا (ع)، حدود دو سال پیش به همراه استاندار مردمی و بادرایت استان فارس و بیست تن از مدیران ارشد فارس با تقاضا و هماهنگی این‌جانب به‌عنوان یک روزنامه‌نگار مطالبه گرِ حقوق مردم، به فاز دوم باغ شهری‌های سیاخ آمدید و از نزدیک به شما ثابت شد که سیاخ، لواسان و جای کاخ‌نشینان نیست و طبقه زحمت‌کش و مظلوم در آن جای گرفته‌اند.

 

و کلام آخر اینکه بنابر عدل و دادخواهی، کاری کنید که زنگار پدیده‌ی شوم کاسبان تحریم‌هایی که موجب آن شده‌اید، زدوده شود و مردم احساس عدالت و انصاف کنند.

با احترام / عزیزالله قهرمانی روزنامه نگار قدیمی شهر

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 27 آذر 1402