کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
آقای رئیس‌جمهور

آقای رئیس‌جمهور

 

به دل‌های شهروندانِ شیراز سفر کنید

 

جناب آقای رئیسی

از اینکه برای بار دوم به فارس و شیراز سفر می‌کنید، جای خرسندی است اما آنچه را که به‌عنوان آیین‌های کلنگ زنی و یا شروع به بهره‌برداری در برنامه‌های سفر شما تعیین و مشخص کرده‌اند، به‌اندازه‌ی تزریق اعتماد و اطمینان و ایجاد حس امنیت و آرامش نمی‌تواند کارساز و چاره‌ساز باشد.

 

آبشخور و سرمنشأ نارضایتی‌ها، اعتراض‌های گروه‌ها و اقشار مختلف و مهاجرتِ نخبگانی را در داخل و از سوی خودبراندازها بررسی و کَنکاش کنید، نه عوامل بیرونی و به مبارزه‌ی جدی و اصولی به‌دوراز اقدامات شکلی و آرایه‌ای و به‌صورت عمقی و ریشه‌ای و البته و صدالبته با جدیت و قاطعیت بپردازید.

 

ایجاد یاس و ناامیدی، تنفر، خشم و عصیان را در اداره‌ها و مجموعه‌های دولتی و وابسته به دولت مشاهده کنید.

اداره‌هایی که حتی با یک جعبه‌ی آجیل! قانون را دور می‌زنند و تفسیر به رأی می‌کنند و زمینه را برای مفسده‌های گوناگون فراهم می‌آورند.

نکند پیام‌گیر ۲۷۷۷ شما به سرنوشت سامانه‌ی بازرسی کل کشور دچار و فقط در نام و تابلو و عنوان محدود و منتهی شود!

 

آیا وعده‌ی شما برای راه‌اندازی گشت ارشادِ مدیران، تنها در همین شماره‌ی پیام‌گیر خلاصه خواهد شد و مخاطب‌های خود را به ارائه‌ی سند و مدرکی ارجاع خواهند داد که برای اثبات ۹۹ درصد مفاسد امکان‌پذیر و شدنی نیست؟!

آیا بهتر نیست گزارش‌های مردمی در موضوع رشوه و فساد اداری را مجموعه‌ی خودتان به‌طور محسوس و نامحسوس دنبال و پیگیری کنند؟

 

شما پیش از آنکه رئیس‌جمهور باشید، یک فرد قضایی و حقوقی به شمار می‌آیید و می‌دانید اثبات فساد برای عموم جامعه تا چه اندازه دشوار و اغلب نیز غیرممکن است. چراکه عوامل رشوه و فساد در اداره‌ها و مجموعه‌های دولتی باوجود قوانین پوسیده، کهنه و کپک‌زده‌ای که شماری از آن‌ها مربوط به سال‌ها پیش از انقلاب و هیچ‌گونه بازنگری و به‌روزرسانی برای آن‌ها انجام نشده (ازجمله قوانین بخش تعاونی کشور)، به سهولت قابل تفسیر به رأی و بازی و زمینه‌ساز فساد است.

 

و خلاصه‌ی کلام؛

یقین داشته باشید که سفر به دل‌ها به‌مراتب سازنده‌تر و همراه کننده تر از سفر برای شرکت در آیین‌های کلنگ زنی و یا بهره‌برداری، کشور را به سمت‌وسوی توسعه و تعالی می‌برد و آرامش و اطمینانِ لازمه‌ی امنیت پایدار را به ارمغان می‌آورد. 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 15 مهر 1402