کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
مُقصرانِ بی‌تقصیر!!

مُقصرانِ بی‌تقصیر!!

 

رسانه های دولتی به‌طور متداول چنین القاء می‌کنند که فقر کارگر به خاطر قصور و یا ظلم کارفرما است. علت گرانی اجاره مسکن، موجران خون‌آشام و ستمگر هستند. کرایه سنگین تاکسی به دلیل اجحاف رانندگان به مسافران است. کسبه نیز به مشتری‌های خود زور می‌گویند و گران‌فروشی می‌کنند و……

 

اما مسبب بی‌ارزشی وحشتناک پول ملی و آنان که مدام و به‌طور مستمر پول بدون پشتوانه چاپ می‌کنند و با ایجاد تورم خوفناک هم زندگی را بر مردم تلخ کرده‌اند و هم به این وسیله انواع و اقسام مالیات‌ها را چه مستقیم و چه غیرمستقیم می‌گیرند، آنان که خودرو را به بهانه‌ی خودرو ملی و حمایت از تولید داخلی به انحصار خود درآورده‌اند و هر آهن‌پاره‌ای را با هر قیمت دلخواهی به خلق‌الله می‌فروشند و کسانی که در هر بخشی سلطان شده‌اند، از سلاطین خودرو گرفته تا سلطان‌های سیمان و آهن و…..، به‌طورکلی از هفت‌دولت آزاد هستند و هر بلایی را که می‌خواهند بر سر مردم ناچار می‌آورند و به ریش همگان نیز می‌خندند.

این سلاطین بی‌تقصیر! که عامل اصلی فلاکت، بدبختی، انواع فساد و ظلم و تباهی هستند، نه‌تنها امروز و حال مردم را تخریب مغولانه کرده‌اند لیکن آینده‌ی نزدیک و دوری با دنیایی پر از سیاهی، بیماری، رشد و توسعه‌نیافتگی، عقب‌ماندگی، نابودی منابع فراوان و متنوع کشور و …. به جامعه‌ی ایرانی تحمیل کرده و خواهند کرد.

و چه سیه‌روز هستند بی‌تقصیرهایی که مقصر شناخته می‌شوند و به جان یکدیگر می‌افتند تا مقصران آشکار و پنهان آسوده بمانند و به غارت گری‌های خود ادامه دهند. 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 15 اردیبهشت 1402