کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
استانداری که اصالتِ خود را ثابت کرد

استانداری که اصالتِ خود را ثابت کرد

 

به‌عنوان یک روزنامه‌نگار پُرسابقه که دهه‌های متعدد به کار رسانه مشغول بوده و هستم و تاکنون هرگز از هیچ مقامی تمجید نکرده‌ام، چراکه برای این کار دلیل موجهی را نمی‌دیدم، اینک بر خود لازم و واجب می‌دانم که به خاطر نامه‌ی ارزنده و شریفانه ی استاندار فارس، دکتر ایمانیه به وزیر میراث فرهنگی و خواسته‌ی وی برای به ثبت رساندن بافت تاریخی شیراز، به خاطر جلوگیری از تخریب مغولانه ی آن از ژرفای دل سپاسگزاری کنم.

 

ایمانیه به همگان ثابت کرد که از خانواده‌ی اصیل و نجیب شیرازی است و برای شهر و استان خود ارزش قائل است و به میراث فرهنگی آن‌، که شناسنامه و هُوّیت اصلی دیار اوست، بهایی درخور می‌دهد.

برای من که پیش از انقلاب هم دبیرستانی و هم‌محله‌ای ایمانیه بودم، این مرد شریف همان محمدهادی نجیب، مؤدب، درس خوان و خانواده‌داری است که کوچک‌ترین تغییری را در روش و منش او نسبت به آن زمان نمی‌بینم و برخلاف برخی که رنگ عوض می‌کنند، هنوز روحیه و باورِ خَیّر بودن و یاری‌رساندن به جامعه‌ی خود، مردمی بودن، بی غل و غش بودن و …. را در وجودش همانند نیاکانِ خود محفوظ داشته است.

بی‌تردید انسان اصیل راه خود را کج نمی‌کند و شخص چشم و دل سیر هرگز مال‌ومنال دلش را نمی‌لرزاند و به کَژراهی نمی‌کشاند.

هرچند که این مسئول بامسئولیت همواره از گزند بَداندیشان در امان نبوده و نیست اما جز انجام‌وظیفه به چیز دیگری نمی‌اندیشد و همواره نتیجه را به خدای بزرگ و همت خلایق سپرده است.

خوشبختانه همگان می‌دانند که اظهارات این‌جانب درحالی قلمی می‌شود که به حمدالله هرگز هیچ‌گونه نیازی به هیچ مسئول بزرگ و کوچکی نداشته و ندارم و همواره و پیوسته منتقدی آتشین بوده و هستم و چنانچه کسی نه‌تنها یک جمله بلکه یک کلمه تعریف و تمجید از سوی بنده به مسئولی در طول تاریخِ کار حرفه‌ای سراغ دارد، ارائه دهد تا چک سفیدامضاء تقدیم حضورش کنم.  

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 13 فروردین 1402

  1. Esy_Eramzadegan گفت:

    این همه تعریف و تمجید اتفاقا مشخص است که منفعتی خاص پشت آن است