کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
رسانه‌هایی که روی اعصاب راه می‌روند!

رسانه‌هایی که روی اعصاب راه می‌روند!

 

هنوز زمان بسیاری به شروع سال جدید باقی مانده اما شماری از به‌اصطلاح رسانه‌ها با راه انداختن هو و جنجال بر سر عیدی و افزایش حقوق بازنشستگان و نعنا داغ دادن به گفته‌های این مسئول و آن مسئول، خیال راحت برای بازنشستگان مظلوم و ناچار نگذاشته‌اند و مدام بر روی اعصاب این قشر فراموش‌شده راه می‌روند!

 

 

یکی «خبر خوش برای بازنشستگان!» و افزایش چندرغازی حقوق آنان را تیتر می‌زند و دیگری خبر از اعطای وام چشمگیر ۱۵ میلیونی آن‌هم با شرایط شرم‌آور به این ستم دیدگان می‌دهد!

 

جالب اینجاست که دولتمردان در صورت داشتن کمی انصاف و …. با خواندن این تیترها و خبرها باید از خجالت آب شوند و صورت خود را بپوشانند!

 

بنده به‌عنوان یک روزنامه‌نگار قدیمی در عجب هستم که کدام کودن به این‌گونه به‌اصطلاح رسانه‌ها درس جذب مخاطب داده است؟!

 

مخاطبی که با یک‌بار خواندن اراجیف و بزرگنمایی خبرها، دیگر هیچ اعتمادی به آن‌ها نخواهد کرد و چنانچه روزی نیز حرف راستی هم بزنند، کسی باور نمی‌کند. درست مانند رسانه‌های سیاسی خارجی و داخلی که مخاطبان خود را …..فرض کرده‌اند و زمین و آسمان را به هم می‌دوزند تا طرف مقابل را لگدمال کنند اما درواقع خود لِه می‌شوند و از «بی‌خبری» خود نیز خبر ندارند!

 

چرا نسبت تورم هولناک و برانداز را با میزان افزایش حقوق این قشر مورد قیاس و تحلیل قرار نمی‌دهید؟ چرا از حق مسلم بازنشستگانی که در طول خدمت و شاغل بودن حق بیمه‌ی خود را پرداخته‌اند تا در دوران سالمندی از آرامش و آسودگی نسبی برخوردار باشند، سخنی به میان نمی‌آورید؟

 

چرا از بی‌توجهی مسئولان به این جهان‌دیدگانی که بی‌پناه شده‌اند و نه جای و نه نای فریاد دارند، حرفی نمی‌زنید؟

 

بدون تردید با این روش و منش برای خود آینده‌ی دور و نزدیکی خوفناک و سیاه رقم می‌زنید و زمانی از خواب ناز ناآگاهی بیدار می‌شوید که خواهید دید دیگر هیچ‌ چیزی از شما باقی نمانده است!

 

شاید لازم باشد یک‌بار دیگر سخن نبی مکرم اسلام (ص) را خطاب به شما بازگو کنیم:

  «الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم»

 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 بهمن 1401