کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
کپی‌برداری از حزب کمونیست چین با پوسته‌ی پوپولیستی

کپی‌برداری از حزب کمونیست چین با پوسته‌ی پوپولیستی

به اوضاع و احوال کشور و چگونگی عملکرد مجلس، صدا و سیما و …. که دقت کنیم، دچار شک و شبهه‌هایی می‌شویم که برنامه‌ریزی برای حرکت به سمت‌وسوی باورهای کمونیستی را در فکر و ذهن تداعی می‌کند و به‌گونه‌ای تصور می‌شود که «ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند تا قوانین،‌ضوابط و مقررات کمونیستی به‌تدریج جا بیفتد و سبک زندگی مردم که قرن‌ها و بلکه بیشتر قدمت دارد را موذیانه و همچون موریانه دچار تزلزل و دگرگونی کند!

مجلس که مدام درحال ایجاد محدودیت، ممنوعیت،‌ تعیین مجازات، اخذ انواع و اقسام مالیات آشکار و پنهان از اقشارِ گیر افتاده و به اسارت درآمده در لابه‌لای شعائر پوپولیستی و … است و صدا و سیما نیز به جولانگاه افرادی مبدل شده که خود به‌صورت تمام و کمال از رانت رسانه‌ ملی! برخوردارند اما مدام به‌خاطر وجود رانت‌خواران، جیغ و داد سرمی‌دهند و درواقع همان آقازاده‌هایی هستند که به نفرت عمومی به‌شدت دامن زده‌‌اند و جالب اینجاست که از مبارزه با ویژه‌خوارهایی که در اصطلاح متداول امروزی به آقازاده شهرت یافته‌اند، دم می‌زنند و خود را پشت پرده‌ی تحول‌خواهی پنهان کرده‌اند.

افرادی که تجربه اجرایی حتی در کوچک‌ترین مسئولیت‌ها نداشته و ندارند و آنچنان با نسخه‌پیچی‌های عجیب و غریب ادعای حل‌وفصل مشکلات کشور آن‌هم یک‌شبه، البته در حرف و شعار را دارند، به‌عنوان آقای دکتر و کارشناس و … به میزگرد و یا گفت‌گو دعوت می‌کنند تا با القائاتی که در پوسته‌ای از باورهای کمونیستی به خورد خلق‌الله می‌دهند، سبک زندگی بسیار ریشه‌دار و پرقدمت مردم را تغییر دهند و نمونه‌ی حزب کمونیست چین را البته با شکل و شمایل و اهدافی دیگر و در لابه‌لای احادیث و روایات بازسازی و بازپروری کنند.

به نخبگان پزشکی، سرمایه‌گذاران میهن‌دوست، کارآفرینان واقعی، مدیران خوش‌سابقه و …. به‌شدت حمله و تلاش می‌کنند تا آنان در نگاه عامه‌ی مردم سیاه و منفور جلوه‌گر شوند و زمینه‌ی فرار سرمایه‌های اجتماعی را از کشور فراهم کنند.

این رانتی‌های ضد رانت! حتی مراتب ادب و احترام را در مقابل میلیون‌ها مخاطب به‌جای نمی‌آورند و چگونگی نشستن و سخن گفتن این نورچشمی‌های ماموریت یافته، نشان از بی‌ادبی و … آنان دارد.

باید از مسئولان صداوسیمایی که قرار بود ملی و همگانی باشد پرسید مگر نمی‌دانید جامعه از شما سئوال می‌کند که جز این چند نفر پخمه‌ای که آنان را نخبه فرض کرده‌اید، چرا افراد صاحب‌نظر و باتجربه‌ در سطح کشور حق ورود به صداوسیما را ندارند و دیگران در ردیف مسدود و محروم شدگان و ممنوع‌التصاویر هستند!؟

وضعیت به‌گونه‌ای آشفته شده است که نسخه‌های تخیلیِ نورچشمی‌های صداوسیما به‌صورت روشن و واضح حتی با موازین فقهیِ به‌ظاهر مورد قبول خودشان نیز مغایرت دارد و به‌طورکامل در تضاد است!

جالب‌تر اینکه همواره «واغربا واغربا» سرمی‌دهند اما برای اثبات حرف‌های مفت خود، از پیشرفت‌های چشمگیر شهرها در کشورهای غربی مثال می‌آورند!

در یک فرصت پیش‌آمده، به تماشای یکی از برنامه‌های شبکه‌ی افق نشستم و به یاد شبی افتادم که چند سال پیش در گیرودار انتخابات مجلس به‌عنوان پیشکسوت رسانه‌ای شیراز به همراه یکی از نمایندگان وقت مجلس دعوت شده بودم و در آن برنامه زنده از شیراز (شهر و دیار خود) جانانه و عاشقانه دفاع کردم که در پی آن با چنان هجمه‌هایی مواجه شدم که انسان را به یاد قوم مغول می‌اندازد که البته پس از آن ……..

بماند…..        

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 8 مرداد 1400