کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

تکرار…..

تحلیل خبر مربوط به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونای کشور که در ۲۷ اسفندماه سال گذشته اقدام به نشر آن در این سایت تحلیلی کردیم و در پی آن تا امروز شاهد اتفاقات و حوادث بسیار بوده و هستیم را بازنشر می‌دهیم تا به حقانیت و درستی پیش‌‌بینی‌های ما پی برده شود و باز هم روسیاهی به زغال بماند!

×××××××××××××××

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد

سفر و دید و بازدید نوروزی دو عامل گسترش کرونای انگلیسی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر و دید و بازدید در نوروز را عوامل اصلی گسترش همه گیری کووید ۱۹ در آینده خواند.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در آخرین جلسه شورای مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۹، گفت: دید و بازدیدها در نوروز عامل تهدید کننده و گسترش دهنده ویروس کرونا خصوصا از نوع جهش یافته خواهد بود و همه هموطنان ضمن توجه ویژه به این موضوع برای حفظ جان خود و خانواده بخصوص کودکان و سالمندان از میهمانی ها و دید و بازدید در نوروز جدا خودداری کنند.

…………………………………………………………..

دُم خروس یا قَسم حضرت عباس!

همان‌گونه که از اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آشکار است، در زمینه مقابله با ویروس همه‌گیر و مرموز کووید ۱۹، با اختلاف‌نظرهای بسیارِ مسئولان در این رابطه مواجه هستیم.

ناله‌ها، التماس‌ها و …. تخصصی وزیر بهداشت از یک طرف و مصوباتی که خروجی ستاد ملی مقابله با کرونا است، نشان می‌دهد که برخی مسایل دیگری را بر سلامت مردم ترجیح می‌دهند و بنابر وسعت اختیاراتی که دارند، به‌اصطلاح زورشان چربیده و همچنان بر مرکب سیاست نشسته و می‌تازند، گویی سیاست ما دیگر بر اساس سلامت ما نیست و باور مُدرس مُندرس شده و به تاریخ پیوسته است!

از یک‌ سو دستگاه‌های خدمات‌رسان بنابر روال همیشگیِ تبلیغاتی خود، آمادگی برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی را در بوق و کرنا می‌دمند و از سوی دیگر مجموعه بهداشت و درمان کشور مردم را از سفر پرهیز می‌دارند! و اینجاست که ضرب‌المثل معروف و متداول «دُم خروس، یا قسم حضرت عباس!» به ذهن متبادر می‌شود و این باور ایجاد می‌شود که دیگ پروتکل‌های بهداشتی برای برخی نمی‌جوشد!

گویی ابر و باد و مه خورشید و فلک درکارند تا مردم به سفر بروند و سازوکار هجوم موج دیگری از همه‌گیری و مرگ‌ومیر در یکی دو هفته پس از تعطیلات به‌طورکامل فراهم و مهیا شده است! ازاین روی باید در یک کلام گفت: سرانجام «زمستان می‌رود و روسیاهی به زغال می‌ماند».

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 25 فروردین 1400