کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
بگذارید مردم آسوده زندگی کنند

 

توجه لایحه “حمایت از زنان در برابر خشونت” به «خروج زنان از کشور»/ دادستان کل حق ورود دارد

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری درباره حق خروج زنان از کشور گفت که طبق ماده ۵۷ لایحه “حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت” در صورت خودداری غیر موجه شوهر در اعطای اذن، زنان می‌توانند مستندات ضرورت خروج از کشور خود را به دادگاه تسلیم کنند و با رسیدگی خارج از نوبت در دادگاه اذن خروج از کشور بگیرند.

 

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حساب توئیتری خود نوشت:در ماده ۵۷ لایحه “حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت” که در دولت تصویب شده، درباره زنانی که برای خروج از کشور نیاز به اذن همسر دارند، آمده «در صورت خودداری غیر موجه شوهر از اعطای اذن، می‌توانند ضمن تقدیم دادخواست مستندات ضرورت خروج از کشور را به دادگاه خانواده تسلیم کنند.

 

……………………………………………………………………

………………………………………………………………….

تحلیل این خبر……

 

بگذارید مردم آسوده زندگی کنند

 

 

معلوم نیست که معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری چرا این‌همه بر وجود تبعیض و تضاد، اختلاف و درگیری و … بین همسران پافشاری می‌کند و هراز مدتی بر طبل ناسازگاری زنان و مردان می‌کوبد و فریاد وامصیبتا سر می‌دهد!

 

 

قرن‌هاست که زنان و مردان شریف، فهیم، غیور و پرمحبت ایرانی با خوبی و خوشی با یکدیگر زندگی می‌کنند و به‌اصطلاح متداول، «قربان همدیگر می‌روند» و گوش آنان از این‌همه هیاهو و جنجال تفرقه‌انگیز خواب بوده است، اما در سال‌های اخیر به‌طور مدام و مستمر در بوق جنگ میان زن و شوهرها دمیده می‌شود و آنان را به صحنه‌ نبردهایی ویرانگر و برانداز دعوت می‌کنند!

 

 

آیا با این شگرد و منوال می‌خواهند چه مزیتی از خود را به رخ بکشند و به چه ابزاری برای تبلیغ مبدل کنند؟!  مگر فراموش کرده‌اند که عشق و عاطفه در خانواده ایرانی همیشه تاریخ حرف اول را می‌زده و زبانزد جهانیان بوده و استحکام و دوام آن نیز مورد حسرت بیگانگان قرار می‌گرفته است؟ حال می‌خواهید چه چیزی را به اثبات برسانید و چه هدفی را دنبال می‌کنید که کانون گرم خانواده ایرانی را نشانه گرفته‌اید؟!

 

 

امروزه در فضای مجازی شاهد بمباران عاطفه و احساس در کانون گرم خانواده‌های ایرانی هستیم. یک‌روز با شگردهایی خاص، تلاش می‌کنند که از مقام مادری تقدس را بزدایند و روز دیگر موذیانه و مرموزانه حرمت پدری را زیرسئوال می‌برند تا از پدر و مادر چهره‌هایی دیگرگون بسازند و شیرازه پیوندها را از هم بگسلند.

 

 

آنچنان از خشونت مردان سخن به‌میان می‌آورند که گویی دیوان خشن و خشمگینی هستند که فقط برای خشونت و زور آفریده شده‌اند و به‌گونه‌ای قداست زنان را می‌شکنند که انگار درصورت مادر و یا همسر شدن، به بردگی و بیگاری گرفته می‌شوند!

 

 

متاسفانه در دهه اخیر با همین تبلیغات و تزریقات، به تیره‌ترین ارتباط زن و مرد که به ازدواج سفید معروف شده است، دامن زده و این لکه ننگ را بر پیشانی جامعه دینی، اخلاقی، عاطفی و … نشانده‌اند و انگیزه تشکیل خانواده پاک، زیبا و شیرین را کاهش داده‌اند.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 9 اسفند 1399