کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

معاون بهداشت وزیر بهداشت:

موافقت وزارت بهداشت با اعزام زائران به عتبات صحت ندارد

معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر موافقت وزارت بهداشت با اعزام محدود زائران به عتبات عالیات را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفتگو با وبدا ضمن تکذیب خبر موافقت وزارت بهداشت با اعزام محدود زائران به عتبات عالیات، گفت: این موضوع صحت ندارد و چنین مجوزی در شرایط حاضر و تا اطلاع ثانوی نه از سوی وزیر بهداشت و نه وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا صادر نشده است و خبر منتشر شده درست نیست.

وی افزود: این موضوع در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد کرونا نیز بررسی شده و کماکان اعزام زائران به عتبات عالیات منتفی است.

رییسی همچنین خاطر نشان کرد: موضوع حج تمتع سال آتی شمسی نیز همانگونه که وزیر بهداشت قبلا تاکید داشته اند، منوط به آمادگی میزبان و ارزیابی ریسک در زمانهای نزدیک به حج و البته واکسیناسیون افراد قبل از اعزام و طبق پروتکل های اعلامی در آن زمان خواهد بود و در حال حاضر در این مورد نیز نمی‌توان نظر قطعی اعلام کرد.

……………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………

شایعه، نخستین گام در همراهی با کروناست

به‌طورمعمول، دوستان و همراهان آگاه و ناآگاه کرونا، در نخستین گام به شایعاتی دست می‌زنند و آن‌ها را نشر می‌دهند که زمینه‌سازِ همراهی و همگامی با ویروس مرموز کویید ۱۹ است.

به‌دنبال این‌گونه شایعات، متصدیان و متخصصانِ امر مجبور به انتشار تکذیبیه می‌شوند و در ادامه حضراتی نیز ظهور می‌کنند که ضمن ادعای در دست داشتن تمام باورها و اعتقاداتِ جامعه، شروع به مقابله، توهین و … کرده و به‌نحوی به محتوای شایعه می‌پردازند که متصدی، مسئولِ و متخصصِ تکذیب‌کننده احتمالی را خلع‌سلاح کنند و آنگاه جوّ بسته و منجمدِ مطلوب خود را به‌وجود ‌آورند.

این روند، تاکنون چندبار گلویِ دانش پزشکی را فشرده و آن را تا سرحد خفگی کشانده است.

اینک سخن از اعزام زائران به عتبات به‌میان آمده و برای یقه‌گیری‌های بعدی و به بن‌بست کشاندن پروتکل‌ها زمینه‌سازی شده است، درحالی‌که بنا بر تجربه‌های تلخی که در یک‌سال اخیر به‌دست آورده‌ایم، دست‌اندرکاران امر، دیگر آن جرات و جسارت پیشین را از دست داده‌اند و یارای مقابله با دوستان و همراهان کرونا را ندارند. حال پشت این داستان فعالان اقتصادی و یا سیاسی مخفی شده‌اند و یا ناآگاهی و خرافه، خدا داند!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 20 بهمن 1399