کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد

اصلاح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از تلاش دولت برای اصلاح روند متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری، صد در صد انجام شده گفت: مطلع شدم که در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی، فقط ٣٠ درصد این موضوع انجام شده است. بنابراین هم با ارسال لایحه‌ای دو فوریتی به مجلس زمینه تقنینی آن را فراهم کردیم و هم منابع مالی قابل ملاحظه‌ای برای آن در بودجه ١۴٠٠ درنظر گرفتیم.

این سخنان نوبخت با فریاد الله اکبر و تشویق تجمع کنندگان روبرو شد.

معاون رییس جمهور از نمایندگان بازنشستگان تامین اجتماعی دعوت کرد تا همچون نمایندگان بازنشستگان لشگری و کشوری، جلسات هفتگی مستمری با او داشته باشند تا متناسب سازی حقوقشان را تا حصول به نتیجه دنبال کنند.

……………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………….

تبعیض قائل‌شدن به‌طورکلی ظلم است اما در مورد بازنشستگانی که عمر خود را هریک در کار،  حرفه و رشته‌ای به خدمت و تلاش گذرانده و سال‌های متمادی نیز برای رفاه و آسایش دوران سالمندی مبالغی را به نرخ روز و پیش‌از دریافت حقوق و دستمزد، پرداخت کرده‌‌اند، ظلم مضاعف محسوب می‌شود.

از سوی دیگر سخنان نسنجیده و ناروای برخی مسئول مبنی‌بر چرایی پرداخت حقوق به این قشر مظلوم و مغفول‌‌مانده، بر به‌هم‌ریختگی بیش‌تر ذهن و خاطر آنان دامن می‌زند و احساس آرامش را از این جهاندیدگانِ سرد و گرم کشیده روزگار، می‌ستاند که گناهی نابخشودنی و غیرقابل گذشت است.

برخی از تریبون‌های رسمی طوری سخن می‌گویند که گویی مالک تمام و کمال کشورند و هرگونه میل کنند با حرف‌های بی‌پایه و اساس خود می‌توانند تنش، درگیری، نگرانی و …. به‌وجود آورند و برای گفته‌های خود نیز هیچ‌گونه تبعاتی را متصور نمی‌شوند!

شاید این‌گونه سبک و سیاق مدیریتی ناشی از پرگویی‌ها و حرف‌درمانی‌های بی‌اثر و نابودکننده اعتماد عمومی باشد، چراکه گزافه‌گویی زاییده سخنان مفت و بی‌خاصیت و تهی از تعمق و تفکر است.

مسئولانی مبادرت به برهم ریختن آسودگی فکری بازنشستگان مظلوم و مغموم می‌کنند که یا تاکنون هرگز به آینده خود نیندیشیده‌اند و یا به‌اندازه‌ای مال و منال! اندوخته‌اند که خود را نیازمند به حقوق بازنشستگی نمی‌دانند، غافل از اینکه تا پایان عمر و حتی پس از مرگ نیز باید تاوان حرف‌های مفت خود را بپردازند.

همان‌گونه که در تحلیل خبرهای پیشین نیز یادآور شدیم، رسیدگی به امور بازنشستگان و برآورده کردن خواسته‌های به‌حق آنان پیش‌از هر نتیجه مطلوبی، امیدبخشی به جوانان و شاغلان امروز است، چراکه آینده دور و نزدیک خود را در آیینه زندگی بازنشستگان می‌بیندد و به‌نسبت شفافیت و یا کدورت آن، تلاشگر و یا افسرده خواهند شد.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 10 بهمن 1399