کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

تاکید آتش نشانی بر نقش دستگاه‌های دتکتور منوکسیدکربن در کاهش آمار گازگرفتگی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: تاکید بر استفاده از دستگاه های دتکتورمونوکسید کربن در کاهش آمار گازگرفتگی بسیار موثر خواهد بود.

مهدی داوری در گفت و گو با ایسنا  در خصوص نقش استفاده از سنسور های نشت گاز مونوکسید کربن در کاهش حوادث گازگرفتگی اظهار کرد: سازمان آتش نشانی به شدت به استفاده از دستگاه های آشکار ساز های گاز CO یا دتکتور های گاز مونوکسید کربن اعتقاد دارد. زمانی که میزان گاز مونوکسید کربن زیاد شود این دستگاه ها آلارم یا هشدار می دهند و یکی از موثر ترین وسیله ها برای پیشگیری از گازگرفتگی با مونوکسید کربن است. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران تاکید کرد: خوشبختانه این دستگاه در داخل کشور هم تولید شده است. 

داوری در خصوص اینکه در قوانین الزامی برای نصب این دستگاه ها تعریف شده است یا خیر گفت: در خصوص نصب دتکتور های مونوکسید کربن الزام خاصی را نداریم، آن چیزی که الزام است در خصوص نصب سیستم های اعلام و اطفا حریق است. 

………………………………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………………………..

موضوع پیشگیری مقدم بر درمان است، نه‌تنها در بخش بهداشت و سلامت، بلکه در تمام زمینه‌های زندگی ما صادق است.

هرساله شاهد مرگ‌ومیر شمار بالایی از هم‌وطنان خود به‌‌دلیل انتشار گاز منوکسید کربن ناشی از احتراق ناقص دستگاه‌های گرمایشی غیراستاندارد هستیم. حال چنانچه در این مورد یارانه‌ای درنظر گرفته می‌شد و دستگاه دتکتورمونوکسید کربن با قیمت‌هایی که همگان امکان خرید آن را داشته باشند در دسترس عموم قرار می‌گرفت، دیگر شاهد مرگ‌ومیرها در این رابطه و وارد شدن خسارت‌های غیرقابل جبران به شهروندان و دستگاه‌های خدمات‌رسان در این زمینه نبودیم.

از سوی دیگر هزینه‌کرد در مورد دستگاه‌های گرمایشی استاندارد و تخصیص یارانه به آن نیز می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی برای کاهش خسارت و جلوگیری از دست رفتن جان شیرین انسان‌ها باشد. همچنین وجود شبکه نظارتی کارآمد و سالمی که قادر باشد از عرضه و فروش دستگاه‌های غیراستاندارد و خطرناک جلوگیری کند نیز ازجمله نیازهای جدی امروز کشور است.

در سال‌های اخیر چه بسیار از هو‌وطنان عزیزمان را به‌دلیل وجود همین دستگاه‌های گرمایشی غیراستاندارد از دست داده‌ایم.

خاطره تلخ و دردناک دانش آموزان عزیزی که در این زمینه دچار سوختگی‌های غمبار و دلخراش شدند را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

صدا و سیما نیز نباید در ارایه آموزش‌های لازم در این مورد نگاه تجاری و درآمدی داشته باشد، چراکه مهم‌ترین رسالت این رسانه ملی، داشتن نگاه ملی و پرداختن به اموری است که منفعت همگانی را در بر داشته باشد.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 22 دی 1399


Array