کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

رییس شورای شهر تهران:

مسئولان با پایان دادن به لجبازی و تخریب یکدیگر زمینه حل مشکلات را فراهم کنند

محسن هاشمی با اشاره به چهارمین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: هاشمی شخصیتی بود که در این شرایط سخت جامعه، فقدان ایشان بیشتر احساس می شود.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به سالگرد تشییع سردار سلیمانی در کرمان و جان باختن شماری از هموطنان در حاشیه این مراسم را به خانواده این افراد تسلیت گفت .

وی همچنین سالروز حادثه هواپیمای اکراین که با هدف گیری اشتباه موجب جان باختن  176 مسافر این پرواز شد را گرامی داشت و برای بازماندگان شهدا صبر آرزو کرد.

وی با بیان اینکه انتظار افکار عمومی از رسانه ملی و سایر دستگاههای مسئول در این حوادث آن است که با انعکاس گرامیداشت و پیگیری ابعاد مختلف این دو حادثه از تلقی احساس بی تفاوتی در مسئولان نسبت به قربانیان این حوادث و بازماندگانشان جلوگیری کنند، تصریح کرد: آمادگی مدیریت شهری برای این گرامیداشت را، بخصوص در مورد قربانیان سانحه پرواز اکراین که محل وقوع آن نیز در حومه تهران است، اعلام می کنیم.

هاشمی با اشاره به  چهارمین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: هاشمی شخصیتی بود که در این شرایط سخت جامعه، فقدان ایشان بیشتر احساس می شود.

به گفته رییس شورای شهر تهران، وجود ایثار و فداکاری در رفتار و تصمیم گیری مسئولان موجب می شود که با پایان دادن به لجبازی و خودتحریمی و سنگ اندازی و تخریب یکدیگر، زمینه برای حل مشکلات جامعه فراهم شود. در این شرایط یک مقاومت عقلانی در برابر یکجانبه گرایی و بدعهدی های بیگانگان نیز با حمایت مردم و وحدت جامعه همراه می شود.

……………………………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………………………………

در سال‌های اخیر سخنان بسیاری از تحریم‌های خارجی به‌میان آمده و گروهی نیز تمام سختی‌ها، رنج‌ها و مصیبت‌ها را ناشی از آن دانسته و مدام بر طبل «واتحریما!» می‌کوبند. درحالی که بیشترین صدمات و ضربات را از خودتحریمی‌ها، اعمال سلیقه‌های سیاسی، شخصی و …. خورده و می‌خوریم و در یک کلام، قربانی لج‌ولجبازی‌های جناحی، گروهی و…. شده‌ایم.

در همین شیراز خودمان تنها در یک مورد که نگارنده بر آن وقوف کامل دارد، قدرت‌نمایی شخصی، سوءاستفاده از اختیارات بیش‌ازاندازه قانونی و …. موجب شده است که تنها یک مسئول! در مقابل بیش‌از ۱۰ مسئول استانی و شهریِ دولتی بایستد و قدرت قانونی خود را به رخ بکشد و دیگران را از اختیاراتی که قانون به وی داده است، بترساند و تهدید کند و در این معرکه زجرآور، هزاران شهروند معطل و سرگردن و بلاتکلیف بمانند! و وقت، عمر و سرمایه را به باد فنا بسپارند!

متاسفانه از پدیده شوم خودتحریمی‌ها و تحریم‌های برباددهنده حق مردم که از سوی شماری مسئول! گریبان همگان را گرفته است سخنی به‌میان نمی‌آید و یا بسیار اندک به آن پرداخته می‌شود، درصورتی که همین پدیده که عاملان آن خودمحوران، خودخواهان و خودکامگان هستند، بسیاری از امور جامعه را یا به بن‌بست کشانده و یا حرکت آن‌ها را کند و لاکپشتی کرده است.

نباید هرگز فراموش کرد که موریانه خودکامگی می‌تواند از درون، اصل و اساس کشور را با پوکی و پوچی مواجه کند و موجب فروریزی ناگهانی شود.

باید قوانین مندرس، اختیارات بیش‌از حد و اندازه ظرفیت افراد، ضوابط و مقررات دست‌وپاگیر و قفل‌کننده امور را به‌دور ریخت و به‌روز کرد تا دیگر شاهد امضاهای طلایی و مفاسد گوناگون ناشی از آنها نباشیم. 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 20 دی 1399