کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

واکنش محسن هاشمی به تخریب تابلوی شجریان

رئیس شورای شهر تهران به تخریب تابلوی شجریان واکنش نشان داد و نسبت به اقدام خودسرانه گروهی از شهروندان در مخدوش کردن تابلوی نام استاد شجریان، تذکر داد.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در ابتدای جلسه علنی شورای شهربه تخریب تابلوی خیابان شجریان واکنش نشان داد و افزود: نسبت به اقدام خودسرانه گروهی از شهروندان در مخدوش کردن تابلوی نام استاد شجریان، تذکر می دهم و  متاسفانه این اقدام با استفاده از پوشش نام شهدا انجام شد که خوشبختانه خانواده شهید فخری زاده، با اطلاع رسانی مناسب، نارضایتی خود را از اینگونه اقدامات اعلام کردند.
وی افزود: باید گفت کسانی که دغدغه ارزشها و زنده بودن نام شهدا را دارند، باید متوجه باشند که با اینگونه اقدامات که اغلب غیرقانونی و همراه با ایجاد دوقطبی های کاذب است، به هیچ وجه برای وضعیت الان کشور لازم نیست و تنها به تخریب ارزشها و نام و یاد شهدا در افکار عمومی بویژه نسل جوان دست می زنند و انتظار ما از دستگاههای مسئول جهت جلوگیری از حاکم شدن هرج و مرج و شکسته شدن حریم قانون، آن است که تدابیر لازم را بکار گیرند.

………………………………………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………………………………………………

از ابتدای انقلاب تاکنون، افرادی که به عوامل خودسر شهره یافته‌اند، ضربات و صدمات اعتباری شدید و غیرقابل‌جبرانی را به کشور زده‌اند، به‌طوری‌که در مواقعی موجب ایجاد شکاف فاحش و اختلافات سنگین بین کشورمان با شماری از کشورها شده‌اند و در مقاطعی دیگز نیز چهره خشن، بی‌رحم و غیرمنطقی را به‌عنوان ایرانی، به جهانیان نشان داده‌اند.

تاسف در این است که دستگاه‌های مسئول آن‌گونه که باید و شاید با این‌گونه عواملی که پشت‌پرده‌  ناپیدایی دارند، برخوردهای قانونی جدی نکرده‌اند و موجب گستاخی روزافزون آنان شده‌اند!

از قدیم شنیده‌ایم که اگر قانون برای همگان به‌طور یکسان اجرا نشود، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود چراکه بی‌قانونی و خودسری به‌تدریج به یک فرهنگ مخرب و ویرانگر مبدل می‌شود و زمینه‌های پیدایش هرج‌ومرج را فراهم می‌کند.

دوگانگی و چندگانگی‌هایی که به این طریق در سطح جامعه ایجاد می‌شود، حاصلی جز تنش، درگیری، بدبینی، زدگی و ناامیدی و …. در پی ندارد و مسئولان مربوطه باید به‌جد و قاطعانه با این پدیده نامیمون مقابله کنند تا جامعه دچار شکاف و چنددستگی نشود و قانون حرمت و اعتبار خود را از دست ندهد.

جای شگفتی است کسانی که همواره از تلاش دشمن برای انشقاق جامعه سخن می‌گویند، نسبت به مسببان اصلی شکاف و جدایی مردم از یکدیگر آن‌طور که باید حساسیت نشان نمی‌دهند و اجازه می‌دهند برخی خودمختارانه و خودخواهانه نظم جامعه را برهم ریزند و چهره نامطلوب و ناخوشایندی را از کشور نشان دهند!

در اینجا این پرسش مطرح می‌شود که چرا برای تجمعات قانونی و ضابطه‌مند و آرام صنفی باید از هفت‌خوان رستم گذر کرد اما عده‌ای به‌راحتی و بدون پروا درو هم جمع می‌شوند و تابلو می‌کَنَند و تابلو می‌نشانند و …. !!!   

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 10 دی 1399