کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

تور کاسبان کرونا با وعده واکسن / هشدار وزارت بهداشت

“تور استانبول ویژه تزریق واکسن کرونا”؛ سفری جذاب به قصد سلامت؛ آن سوی پرده اما ماجرا طوری دیگر است؛ تور کاسبان سلامت، وعده های پوچ و کسب سودهای کلان…

به گزارش ایسنا، با داغ شدن اخبار واکسن کرونا و پیشرفتهای حاصل شده در این زمینه از سوی شرکتها و کشورهای مختلف، پیش بینی می شد که شیادان سلامت دست به کار شده و با استفاده از نیاز مردم در پی به جیب زدن پولهای کلان باشند؛ موضوعی که پیش از این هم نمونه های مشابه آن را در داروهای مرتبط با کرونا از جمله “رمدسیویر” و فروش انواع تقلبی آن با مبالغ چند ده میلیونی را در بازارهای غیررسمی شاهد بودیم و مسوولان بهداشت و درمان کشور هم بارها نسبت به آن هشدار دادند.

در شرایطی که بشر از کرونا و محدودیت های آن به تنگ آمده و به دنبال راه فراری از آن و بازگشت به زندگی عادی است، ظاهرا فعلا تنها راه نجات را “واکسن” می داند و بر همین اساس هم تب و تاب تولید واکسن کرونا در دنیا بالا گرفته، کشورهایی هم در این زمینه به موفقیت هایی دست یافته اند و برخی دولتها نیز در آستانه واکسیناسیون جمعیت کشورهایشان هستند.

همزمان با این پیشرفتها، سودجویان نیز دست به کار شده و با عناوینی وسوسه انگیز دست به تبلیغات تزریق واکسن کرونا در فلان کشور و البته با قیمت های آنچنانی زده اند؛ تبلیغات فرصت طلبانه و سودجویانه به بهای جان مردم…

تور ترکیه و امارات و سوء استفاده شیادان سلامت

در همین راستا، دکتر کیانوش جهانپور – رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تبلیغاتی نظیر “تور ترکیه و امارات ویژه تزریق واکسن کرونا” را جعلی دانست و گفت: چنین تورهایی وجود ندارد و طبق معمول، سوء استفاده شیادان از نیاز مردم است.

وی به ایسنا تاکید کرد: کشورهای مختلف در حال رایزنی برای خرید و تامین واکسن کووید از مسیرهای مختلف هستند. از طرفی واکسیناسیون همگانی جمعیت در شرایط فعلی حتی در بازه زمانی یکساله نیز برای هیچ کشوری مقدور و متصور نیست و بر همین اساس همه کشورها در تزریق واکسن اولویت بندی خواهند داشت.

جهانپور افزود: در چنین شرایطی کشوری برای تبعه کشورهای دیگر، عموما امکان تزریق واکسن نمی‌تواند داشته باشد، مضافا اینکه واکسن، برای ایمن سازی قبل سفر است، نه بعد سفر. بنابراین چنین تبلیغاتی، فرصت طلبی شیادان است که با سوء استفاده از نیاز مردم به دنبال کلاهبرداری هستند و یا اینکه کلا از بیخ و بن، فضاسازی است.

……………………………………………………………….

همواره شاهد کاسبی‌هایی از جنس خون‌خواری و درنده‌خویی شماری انسان‌نما بوده و هستیم.

چندی پیش نیز به تحلیل خبر بازارسیاه داروهای کاهش‌دهنده شدت بیماری‌های ناشی از کرونا پرداختیم و سخن از افرادی به‌میان آوردیم که حتی نام بردن از آنان به‌عنوان حیوان نیز ستم به حیوانات محسوب می‌شود، چراکه حیوان در صورت گرسنه نبودن به درندگی اقدام نمی‌کند و به کسی آزار نمی‌رساند، اما این گونه آدمک‌های تهی از شرف انسانی نه‌تنها هرگز سیر نمی‌شوند، بلکه روزبه‌روز بر شدت اشتهای چپاول و غارتگری آنان افزوده می‌شود.

نکته مهم و اساسی در این پرسش نهفته است که چرا شاهد رشد روزافزون پلیدی‌ها، مفسده‌ها و خون‌خواری‌های ازاین دست هستیم و از عوامل بازدارنده در این زمینه، آن‌گونه که باید، خبری در دست نیست؟!

آیا برخوردهای مناسب و متناسب پلیسی و قضایی صورت نگرفته است؟ و یا این‌گونه افراد فاسد و فسادزا قدرتمندتر از این حرف‌ها هستند؟!

سرمنشا چپاول در موقعیت‌ها و وضعیت‌های ویژه‌ای مانند دوران کرونایی فعلی، کجاست؟ آیا برنامه‌ریزی‌ها در این موارد از داخل ااست و یا خارج؟

آیا از اهداف اقتصادی سرچشمه می‌گیرند و یا اهداف دیگری را نیز دنبال می‌کنند؟

آیا سطح آگاهی‌های لازم در جامعه پایین‌تر از آن است که بتواند بازدارنده سوءاستفاده‌های این‌چنینی شود؟

آیا تاکنون مراکز علمی و دانشگاهی ما در این زمینه‌ها تحقیق و بررسی داشته‌اند و یا تنها به صدور پایان‌نامه‌های رنگارنگی که همواره در قفسه‌ها خاک می‌خورند، اکتفا کرده‌اند؟!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 25 آذر 1399