کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……..

گلایه حریرچی از سلبریتی‌ها | سهم بالای دورهمی‌ها در انتقال کرونا | خطر شب‌نشینی ۱۰ درصد از مردم ایران

معاون کل وزارت بهداشت در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا بعد از دو هفته تعطیلی، توضیحاتی ارائه داد و گفت: اگر ۱۰ درصد خانوارها شب‌نشینی‌های دورهمی داشته باشند، جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۴۰۰ صد هزار نفر می‌شود که بسیار خطرناک است.

……………………………………………………………….

بیانات آقای حریرچی نمایانگر عدم شناخت لازم از بازخورد عملکرد منفی شماری از به اصطلاح سلبریتی‌هاست که به مسایل و موضوعات گوناگونی که هیچ‌گونه صلاحیت اظهارنظری در آن ها را ندارند، ورود می‌کنند و موجب گسیل دادن بخشی از جامعه به کژراهه‌های خطرناک و ویران‌کننده می‌شوند.

این مسئول بهداشت نیز اجازه دهد سلبریتی‌هایی که دیوانه‌وار شوق ورود به حاشیه‌های رنگارنگ را دارند و خروجی گفتار و کردارشان جز مشغول کردن اقشاری از جامعه به هیچ و پوچ و اتلاف وقت ارزشمند مردم نیست، سر در گریبان خود باشند و بیش از این دردسرساز نشوند.

این جماعت راه‌یافته به صداوسیما، سینما، فرصت‌های ورزشی و …. بهتر است تنها به شادی و سرگرمی مردم در چارچوب ملاک و معیارهای به‌رسمیت شناخته شده و مورد وثوق جامعه فرهیخته و فرهنگ‌ور کشور بپردازند و پا را فراتر از اندازه خود دراز نکنند و بیش‌از این آثار منفی و مخرب به‌جای نگذارند.

همان‌گونه که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، متاسفانه نبود مهندسی فرهنگی و بی‌توجهی به این مهم، موجب شده است که این گروه در وضعیت و موقعیت کنونی کشور در بخش‌هایی از جامعه مرجعیت یابند و موجب انحراف مسیر تعالی و ترقی شوند و آثار زیان‌باری را برجای گذارند.

در دوره‌هایی که فرهیختگان و نخبگان علمی، فرهنگی، اجتماعی و … بنابر ویژگی‌های زمانه مرجعیت داشتند، شاهد شکوفایی‌هایی در زمینه‌های گوناگون بودیم به‌طوری که هنوز آثار ارزنده و تعالی‌بخش آن دوره‌ها را با تمام وجود حس و لمس می‌کنیم.

ای‌کاش آقای حریرچی بر عدم دوگانگی و چندگانگی در گفتار مسئولان بهداشتی و درمانی کشور تاکید می‌کرد تا جامعه از ابهامات و سردرگمی‌های دوران کرونایی رهایی یابد و بتواند این دوره سخت و تلخ را به بهترین وجه ممکن سپری کند.   

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 آذر 1399


Array

اخبار سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، و... از منو سایت انتخاب کنید .

بایگانی