کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

واکسن آنفلوآنزا؛ ۱۹۲هزار تومان

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به واردات واکسن آنفلوآنزا با ارز نیمایی، قیمت آن برای مصرف کننده را ۱۹۲ هزار تومان اعلام کرد.

دکتر حیدر محمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا که به تازگی وارد کشور شده و در اختیار داروخانه های منتخب قرار گرفته است، گفت: با توجه به اینکه این محموله جدید واکسن آنفلوآنزا با ارز نیمایی وارد شده است، قیمت آن برای مصرف کننده، ۱۹۲ هزار تومان خواهد بود.

……………………………………………………………

درحالی خبر توزیع واکسن آنفلوآنزا را از زبان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو می‌شنویم که فصل پاییز را کم‌کم پشت سر می‌گذاریم و با توجه به اینکه از یک سو اثرگذاری این واکسن حداکثر ۹ ماه است و از سوی دیگر زمان اوج ابتلا به آنفلوآنزا را گذرانده‌ایم، بنابراین تزریق آن دیگر چندان اثرگذار نیست!

از ابتدای تابستان امسال بحث واکسن آنفلوآنزا در سطح جامعه و رسانه‌ها مطرح بود و همگان بر لزوم توزیع به‌موقع آن به مسئولان گوشزد می‌کردند، اما حال در آستانه ورود به زمستان قول وجود این واکسن را در داروخانه‌ها می‌دهند که البته هنوز چنین امری محقق نشده است و معلوم نیست که چگونه توزیع خواهد شد و از جانب دیگر، نامی از کشور و یا کشورهای سازنده آن به‌میان نیامده و اطمینان و اعتماد مردم در این زمینه نیز نادیده گرفته شده است. همچنین افزایش ناگهانی حدود پنج برابری قیمت آن نسبت به سال پیش، چه توجیهی دارد و چرا جزء داروهای مشمول بیمه قرار نگرفته و چرا به این مهم توجه نشده است که درصد کمی از مردم قادر به هزینه در این مورد هستند؟

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 18 آذر 1399