کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

لزوم رعایت پروتکل‌ها و استفاده از ماسک پس از تولید واکسن کرونا

به گفته متخصصان هندی، با تولید واکسن کووید-۱۹ و در دسترس قرار گرفتن آن همچنان استفاده از ماسک ضروری است.

به گزارش ایسنا، حتی با در دسترس قرار گرفتن واکسن کووید-۱۹ ، رعایت پروتکلهای بهداشتی به منظور مقابله با همه گیری بیماری کووید-۱۹ همچنان برای طولانی مدت به قوت خود باقیست و افراد ملزم به استفاده از ماسک هستند.

………………………………………………….

بیشتر افراد چه در کشورما و چه در سایر کشورها هنوز به این باور نرسیده‌اند که کرونا تمام‌شدنی نیست و سال‌های طولانی خود را بر زندگی بشر تحمیل خواهد کرد.

ضدونقیض‌گویی‌هایی که مدام از منابع و مراجع معتبر و غیرمعتبر می‌بینیم، می‌شنویم ومی‌خوانیم، از واقعیتی پرده‌گشایی می‌کند که کرونا نیز همچون سایر ویروس‌هایی که کشف شده‌اند، با زندگی بشر همراه خواهد بود و لزوم مراقبت و پیشگیری‌ مداوم را در این زمینه به ما گوشزد می‌کند.

این ویروس مرموز چه به‌دست دانشمندان درنده‌خو ساخته شده باشد و چه خروجی عملکرد انسان در طبیعت باشد، خواه و ناخواه بر کیفیت زندگی بشر اثرات منفی خود را گذاشته و می‌گذارد و بسیاری از لذایذ و همچنین آزادی‌ها را از ما ستانده و می‌ستاند و وادارمان می‌کند تا به‌قول استاد مسلم سخن، سعدی شیرازی «قدر عافیت» را بدانیم.

این ویروس مشکوت شاید برای بازگشت به خویشتن و ارزیابی عملکرد انسان ضروری بوده و قدر و اندازه نعمت‌های خدادادی را برای ما قابل حس و لمس کرده است.    

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 16 آذر 1399