کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

کرونا؛ بهترین فرصت برای آغاز زندگی مشترک بدون مراسم‌ دست‌وپا گیر

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به کاهش میزان ازدواج جوانان در کشور به دنبال شیوع کرونا، به جوانان پیشنهاد کرد با استفاده از این فرصت زندگی مشترک خود را بدون مراسم‌ غیرضروری و دست‌وپاگیر شروع کنند.

…………………………………

به‌تدریج و به مرور زمان، باورهایی را بر مبانی نادرست و گره‌زننده به بخش‌هایی از زندگی، به‌وجود آورده‌ایم و دشواری‌های خودساخته و پرداخته‌ای را به دیگران تحمیل کرده‌ایم.

 ازجمله این‌گونه باورهای بی‌پایه،‌ انجام مراسم سنگین و گاهی نیز سهمگین عروسی است که جز هزینه‌های سرسام‌آور و سختی‌های ناروا پیامدی نداشته و ندارد. مراسمی که می‌تواند با تغییر دیدگاه‌های غلط، به ایجاد شور، نشاط و شادی بدون حاشیه و زایده منجر شود و نویددهنده‌ای برای شروع یک زندگی ساده اما پرخیروبرکت باشد.

اشاره معاون امور جوانانِ وزیر ورزش و جوانان به شیوع ویروس مرموز کرونا و ممنوعیت برپایی مراسمی است که با دورهمی‌های غیرلازم همراه می‌شود و شمار بالایی از شرکت‌کنندگان در آن‌ها را مبتلا می‌کند و به گستردگی زنجیره انتقال بیماری و همه‌گیری آن می‌انجامد. اما برخی که هنوز به ویروس‌های مخوف ذهنی و فکری مبتلا هستند و پایه و اساس اندیشه آنان بر هیچ‌وپوچ بنا شده است، همچنان بر برپایی مراسمی که با دورهمی‌های تهدیدکننده سلامتی عمومی گره خورده است، پافشاری می‌کنند و معتقدند که بدون برگزاری مراسم شلوغ و بریزوبپاش‌های معمول، آبرو و حرمت آنان با خدشه روبه‌رو و از ارزش دختر و یا پسرشان کاسته می‌شود!

اینان می‌پندارند که ارزش انسان‌ها با ولخرجی و بیهوده‌کاری محفوظ می‌ماند و باید مدنظرشان با هر قیمتی حتی از دست رفتن جان شمار بالایی از دوستان، فامیل و … حاصل شود!

چه اشکالی دارد که ازدواج به سهولت و سادگی صورت گیرد و پس از خلاصی از دست کرونای جهان‌گیر و جان‌گیر، جشنی با آرامش و آسودگی خیال و درعین‌حال بدون آلایش و ناخالصی، با صمیمیت، مهر و عشق برپا شود؟!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 13 آبان 1399


Array