کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

هزینه دارو و درمان کرونا برای یک بیمار تامین اجتماعی چقدر است؟

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی هزینه های درمان کرونا برای بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در مراکز طرف قرارداد را تشریح کرد.

……………………………………

در این وضعیت و شرایط کرونایی، بیشترین خطر متوجه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی به‌ویژه مستمری‌بگیرانی که دوران سالمندی را سپری می‌کنند، است، چراکه برای دریافت مبالغ پرداخت‌شده دارو و درمان، مجبورند به کارگزاری‌های این سازمان که متصدیان آن‌ها نیز اغلب خود از بازنشستگان تامین اجتماعی هستند، مراجعه کنند و در ساختمان‌های نامتناسبی که بیشتر کاربری مسکونی دارند و مبدل به دفاتر شلوغ کارگزاری شده‌اند، بالا و پایین بروند و با انواع آلودگی‌های احتمالی مواجه شوند.

این سئوال همواره مطرح است که چرا درصدهای هزینه دارو و درمانی که سازمان تامین اجتماعی باید پرداخت کند، از همان ابتدا در مطب، درمانگاه و بیمارستان کسر نمی‌شود و بیمه‌شده باید به اجبار برای بازپس‌گیری درصدی از آن‌، مراحل گوناگون و طولانی را طی کند؟!

چرا تاکنون راهکار و یا سازوکاری را برای اطمینان و اعتماد به مراکز درمانی ایجاب و یا ایجاد نکرده‌اند تا بیمه‌شده این‌همه وقت نگذارد و با خطر ابتلا به ویروس مواجه نشود؟!

چرا هنوز نخواسته و یا نتوانسته‌اند از فناوری‌های روز در فرایندِ کاری خود بهره ببرند و مردم را آسوده کنند و از خطرات و دردسرهای بسیار برهانند؟! آیا افرادی که هر ماه از ابتدای شاغل شدن تا هنگام بازنشستگی حق بیمه خود را به‌طورکامل پرداخت کرده‌اند تا از آسودگی خیال و آرامش برخوردار شوند، باید حق خود را همراه با رنج و دشواری طلب کنند؟!  

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 12 آبان 1399


اخبار سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، و... از منو سایت انتخاب کنید .

بایگانی