کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……..

واکسن آنفلوآنزا هفته بعد در داروخانه‌ها توزیع می‌شود

نایب‌رئیس انجمن داروسازان استان تهران درباره آخرین اقدامات سازمان غذا و دارو برای توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌ها توضیحاتی ارائه داد.

………………………………………..

در جامعه ضرب‌المثل «خوب است که به‌دنبال ماما نرفته بودی!» را خطاب به افرادی که سست، تنبل، بی‌حال، بی‌خیال و کند هستند، می‌گویند که البته این‌روزها حکایت واکسن آنفلوآنزا و کندی عملِ مسئولان مربوطه شده است.

از اوایل تابستان امسال همواره از سوی متخصصان و پزشکان در سطح جهان نسبت به ضرورت تزریق واکسن آنفلوآنزا در ابتدای مهرماه به گروه‌های پرخطر هشدارهای مکرر و مستمر داده  و تاکید می‌شد که باید هرچه زودتر در این رابطه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد. حال با گذشت چند ماه از این هشدارها، هر روز مسئولی در این باره سخنی متغایر و گاهی هم متضاد با مسئول دیگری می‌گوید و مردم را بیش‌ازپیش سردرگم و بلاتکلیف می‌کند.

یکی می‌گوید از این هفته و دیگری نیز اظهار می‌دارد که از هفته آینده واکسن آنفلوآنزا به داروخانه‌ها تحویل داده می‌شود و این درحالی است که صداوسیما نیز مدام بر ضرورت استفاده از این واکسن در همین روزها تاکید می‌کند، گویی از اوضاع و احوال  مسئولان بهداشتی و دارویی بی‌خبر است.

فردی با عنوان متخصص در این زمینه وحشت و اضطراب را در دل مردم می‌کارد و معتقد است که درصورت مبتلا بودن به ویروس مرموز کرونا که در بیشتر افراد بدون علامت است، اکیدا از تزریق واکسن آنفلوآنزا خودداری کنید چراکه مرگ‌آفرین است اما متخصص دیگری این ادعا را رد کرده و بر تزریق عمومی آن تاکید می‌کند!

حال باید دست‌ها را به سمت آسمان بلند کرد و از خدای منان، ختم‌به‌خیر شدن این وضعیت را خواستار شد.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 27 مهر 1399