کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

اعتراف تلخ رونی کلمن: دیگر نمی توانم روی پاهایم بایستم

قهرمان هشت دوره پیاپی مسترالمپیا از روزگار سخت خود گفت و عنوان کرد نمی تواند این روزها حتی راه برود.

به گزارش ایسنا و به نقل از دالما، رونی کلمن ۵۶ ساله بدنساز افسانه ای است که هشت بار متوالی در مسابقات نخبگان بدنسازی مسترالمپیا برنده شده و یکی از بزرگترین سفیران بدن سازی در جهان است. 

اما امروزه یکی از بزرگترین افراد این ورزش در تاریخ دارای مشکلات عمده سلامتی است که  از جمله  نتیجه بدن سازی او بوده است. مبارزه با جراحی از چند سال پیش زمانی آغاز شد که وی حدوداً هفت عمل جراحی کمر انجام داد و سپس راه رفتن را دوباره از سر گرفت. 

………………………………………

متاسفانه با نوعی جهالت در قرن بیست‌ویکم مواجه شده‌ایم که فلسفه وجودی اموری را به عکس آن‌ها مبدل و انسان‌هایی را از مسیر اصلی خود منحرف کرده است.

ورزش به‌عنوان عاملی برای حفظ سلامتی بدن و روان، به انواعی تقسیم و تبدیل می‌شود و مسیری را علیه تندرستی بر روی شماری از افراد می‌گشاید که سرانجامی جز تباهی و بدبختی در پی ندارد.

به‌طورمثال افرادی مانند  «رونی کلمن» ۵۶ ساله که به‌عنوان بدنساز افسانه ای شهرت یافته  و هشت بار متوالی در مسابقات نخبگان بدنسازی مسترالمپیا برنده شده و یکی از بزرگترین سفیران بدن سازی در جهان محسوب می‌شود، به فرجامی می‌رسد که جز زجر و درد و مرض، حاصلی ندارد.

از سوی دیگر، ورزش که زمانی افرادی را به درجه والا و بالای پهلوانی و صفات ارزشمند اخلاقی سوق می‌داد، امروز در شماری از رشته‌ها، لُمپَن‌هایی را تولید می‌کند که حتی ساده‌ترین و بدیهی‌ترین نکات اخلاق انسانی را زیر پا له می‌کنند و در رفتار و گفتار خود، هیچ‌گونه اصول و معیاری که لازمه شخصیت سالم انسانی است، رعایت نمی‌کنند.

امروزه لازم است ما انسان‌ها در این زمینه کمی به گذشته بازگردیم و ببینیم که ورزش، عاملی برای تندرستی و رسیدن به درجه جوانمردی و نیک‌اندیشی بوده و شیرمندان غیور و بااخلاقی مانند مرحوم غلامرضا تختی را پرورش و به جامعه هدیه کرده است.      

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 25 مهر 1399


Array