کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

انباشت یک میلیون موتورسیکلت توقیفی در پارکینگهای کشور/ طرح جدید برای اعمال قانون راکبان متخلف

رئیس پلیس راهور فاتب با بیان اینکه هم‌اکنون در کل کشور قریب به یک میلیون موتورسیکلت در پارکینگها انباشت و توقیفی داریم، گفت: می‌خواهیم در اعمال قانون برای راکبان متخلف به یک روش جدیدتر متوسل شویم.

………………………………………

به‌طورمعمول دو گروه از افراد جامعه ما از موتورسیکلت استفاده می‌کنند، یکی قشر ضعیف و با درآمد کم که اغلب نیز این وسیله اصلی‌ترین ابزار و وسیله شغلی و حرفه‌ای آنان است و گروه دیگر اشخاصی که موتورسیکلت را به وسیله تفریح و یا نمایش‌دادن‌های پرخطر خود در سطح خیابان‌ها و معابر مبدل کرده‌اند.

در این اوضاع و احوال، بیشتر اقشارِ ضعیف، ازجمله مُوزع‌های روزنامه‌ها در دسترس پلیس قرار می‌گیرند و به اصطلاح اِعمال قانون می‌شوند، اما گروه دیگر در ساعت‌هایی از شبانه‌روز و در محل‌هایی جولان می‌دهند که کمتر در معرض دید پلیس واقع می‌شوند.

برای طبقه ضعیف موتورسیکلت‌سوار، روش جدیدترِ مورد اشاره رئیس پلیس راهور فاتب، به‌مراتب سودمندتر و اثرگذارتر خواهد بود و می‌تواند به‌نوعی حمایت‌کننده افراد کم‌درآمد باشد.

دادن کلاه ایمنی و دیگر ابزار لازم در استفاده از موتورسیکلت به‌صورت رایگان و ارایه آموزش‌های مربوطه به طبقه ضعیف، بخشی از کاستی‌ها را جبران و از بروز تصادفات جلوگیری می‌کند.

نکته قابل‌تامل در این زمینه که باید به‌جّد مورد توجه و دقت مسئولان و مجریان قانون قرار گیرد، استفاده شماری از اتباع بیگانه‌ از موتورسیکلت در حواشی و اطراف شهرهاست، چراکه به‌صورت قانونی نمی‌توانند موتورسیکلت تهیه و از آن استفاده کنند، بنابراین هم از این وسیله  تندرو سوء‌استفاده‌های گوناگون می‌کنند و هم در هنگام بروز تصادف‌هایی که منجر به جرح و یا مرگ می‌شود، موتورسیکلت را رها و اقدام به فرار می‌کنند تا از چنگال قانون رهایی یابند!       

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 مهر 1399