کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

نحوه “توزیع” و “قیمت” واکسن آنفلوآنزا

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو ضمن تشریح زمان و نحوه توزیع، عرضه و قیمت واکسن آنفلوآنزا، گفت: امسال به گونه ای برنامه ریزی شده که یکی از اعضای خانواده بتواند با مراجعه به داروخانه و ثبت کد ملی خود و دو نفر دیگر از اعضای خانواده اش، تا سقف سه عدد واکسن آنفلوآنزا دریافت کند.

……………………………………

تا پیش از همه‌گیری کووید ۱۹ و در سال‌های گذشته، بسیاری از افراد هنگامی که به آنان توصیه می‌شد از واکسن آنفلوآنزا در ابتدای فصل پاییز استفاده کنید، اغلب با بی‌‌توجهی و حتی گاهی با تمسخر به این موضوع برخورد می‌کردند. اما همین افراد درحال‌حاضر به‌اندازه‌ای نگران حمله هر دو ویروس کرونا و آنفلوآنزا به خود شده‌اند که به‌صورت افراطی و غیرمتعارف به‌دنبال واکسن می‌گردند و در به بازار سیاه کشیدن آن، آگاهانه و یا ناآگاهانه نقش ایفا می‌کنند!

این‌گونه افراد چه در گذشته و چه در حال حاضر، زیان‌رسان و آسیب‌زا بوده و هستند و در هر حالتی، روش معقول و منطقی را در این زمینه و بسیاری از زمینه‌های دیگر زندگی خود برنگزیده‌اند، چراکه پیش از دوران کرونا به گسترش ویروس آنفلوآنزا کمک می‌کردند و هم‌اینک نیز برای دستیابی گروه‌هایی که بیشتر در معرض خطر ابتلا هستند، مانع‌تراشی می‌کنند و سد راه می‌شوند.

گاهی وقت‌ها در این اندیشه فرو می‌روم که تفاوت چنین شخصیت‌های سست و بی‌تعهدی، با تروریست‌های اقتصادی، اجتماعی و …. چیست؟ و چرا جامعه هنوز به عواقب و نتایج رفتار و کردار اینان دقت لازم را نداشته و چگونگی تعامل و یا تقابل با آنان را تنظیم و تدوین نکرده است؟

به نظر می‌رسد که این اشخاص همان‌هایی هستند که برای اقلام و اجناس گران‌شده، صف می‌کشند و چندین برابر مصرف خود را انبار و احتکار می‌کنند. اینان همان افرادی هستند که برای خرید و فروش خودروهای بی‌کیفیت سر از پا نمی‌شناسند و به‌اصطلاح هول می‌زنند و به افزایش یافتن قیمت‌ها همواره کمک می‌کنند.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 20 مهر 1399


Array