کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

طبق آمارهای منتشره تورم سفره مردم را کوچکتر کرده است

شرآرا / با افزایش قیمت‌ها و اعلام نرخ تورم نقطه‌ای بیش‌از ۳۰ درصدی، سفره مردم روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود. این موضوع نیاز به بیان عدد و رقم و تحلیل خاصی ندارد، چون این روز‌ها بیشتر مردم کشور، از اقشار مختلف، آن را به‌وضوح درک کرده‌اند؛ یک نگاه اجمالی به گزارش‌های منتشرشده در سایت مرکز آمار ایران گواهی بر این ادعاست.

…………………………………..

کوچکتر شدن مستمر سفره مردم در نخستین نگاه، سختی زندگانی را به ذهن متبادر می‌کند، اما واقعیت امر به‌مراتب تلخ‌تر و وحشت‌زاتر از آن است. چراکه در آینده‌ای نه‌چندان دور عوارض و تبعات این کوچکی سفره‌ها و تنگی معیشت، به اشکال دردناک‌تر دیگری نمایان خواهد شد.

عدم تامین نیازهای اجتناب‌ناپذیر بدن به مواد غذایی ازجمله پروتیین، ویتامین و املاح لازم، عواقب هولناک ناشی از بیماری‌های گوناگونی را به جامعه تحمیل می‌کند که جبران آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

تامین خوراکی‌های لازم بدن، درواقع هزینه نیست بلکه ارزنده‌ترین و مهمترین سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که می‌تواند افراد را از گزند بیماری‌های زمین‌گیرکننده و ازپای درآورنده، برهاند.

امروزه شاهد بروز بیماری‌های پرشماری مانند پوکی استخوان، عدم استحکام دندان‌ و …. هستیم که نتیجه کم‌مصرفی و یا بی‌مصرفی شیر و لبنیات است، همین‌طور گرانی میوه‌ها و جای نگرفتن در سبد هزینه بسیاری از خانوارها، عوارض سخت و غیرقابل‌جبرانی را در پی دارد که نتیجه آن، تحمیل هزینه‌های سنگین دارو و درمان به مردم و کشور خواهد بود. برای رهایی از آینده‌ای خوفناک و پر از درد و مرض، دولت باید به هر صورت ممکن، جای گرفتن مواد غذایی لازم را در سبد مصرفی خانواده‌ها، عملی کند و مردم را از خطر بیماری‌های مختلف در آینده دور و نزدیک برهاند.   

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 17 مهر 1399