کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران :

کمتر از ۱۰ درصد از آبیاری فضای سبز شهر از محل پساب‌هاست

رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به آبیاری فضای سبز شهر توسط ۴۰۰ حلقه چاه در تهران، گفت: کمتر از ۱۰ درصد از آبیاری فضای سبز از محل پساب‌هاست.

……………………………………………..

استفاده از آب‌های تصفیه‌شده از فاضل‌آب‌های شهری، از چند سال پیش در شهرداری شیراز مطرح و مقرر شد که به کمک بخش خصوصی با راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌های محلی و با سرمایه‌گذاری‌های اندک، آب مورد نیاز فضاهای سبز شهری شیراز تامین شود.

در صورت تحقق این امر هم به ایجاد اشتغال کمک می‌شد و هم میزان استفاده از آب‌های زیرزمینی به‌صورت چشمگیری کاهش می‌یافت. اما از آنجا که همواره عواملی مرموز با شگردهای گوناگون بنابر منفعت‌طلبی و زیاده‌خواهی،‌ مانع‌تراشی‌های متعددی را بر سر راه پیشرفت و توسعه شکل می‌دهند و موجب می‌شوند که سرمایه‌گذار فرار را بر قرار ترجیح دهد، متاسفانه این طرح نیز به فراموشخانه‌های تاریک و مبهم پیوست.

امروز ما با موانع پرشماری که به بهانه‌هایی همچون «نظرات کارشناسی» در اداره‌ها و ارگان‌هایی که باید تسهیل‌گر امور باشند، مواجه هستیم و تا ریشه فساد و تباهی را از درون و متن آن‌ها نخشکانیم، اوضاع و احوالمان به همین منوال ادامه خواهد یافت.

باید اجرای طرح‌های موفق در دیگر کشورها را نمونه و الگویی برای دفاع از نیت‌های پاک و سازنده قرار داد و با این کار جلو سوء‌استفاده از موقعیت، سٍمَت و مقام را گرفت.

باید این فرهنگ را گسترش داد و استحکام بخشید که مسئول، خدمتگزار و خادم مردم است و حق اعمال سلیقه و نظر شخصی خود در اموری که به او محول و موکول شده را ندارد.

دلایل سخن ما را می‌توانید در حال و روز بافت تاریخی شهر پرآوازه شیراز به‌روشنی مشاهده کنید. می‌توانید با بررسی اجمالی حومه شهر، به بخل‌ورزی و تمامیت‌خواهی شماری از اداره‌ها، ارگان‌ها و نهادها، پی ببرید و رها و بی‌استفاده بودن زمین‌های بسیاری را از نزدیک ببینید که چگونه به‌جای فرصت به تهدید مبدل شده‌اند! و….. 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 8 مهر 1399