کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

انتقاد رییس کل نظام پزشکی از بازگشایی «حضوری» مدارس

رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای به وزیر آموزش و پرورش بازنگری در ابلاغیه اخیر این وزارتخانه درباره بازگشایی حضوری مدارس را خواستار شد و بر لزوم اهتمام بیشتر به استفاده از آموزش در فضای مجازی و از راه دور در شرایط کرونا تاکید کرد.

…………………………………………………………………………..

ضدو نقیض‌گویی‌های مستقیم و غیرمستقیم مسئولان ریز و درشت در مورد مسائل و موارد مرتبط با ویروس مرموز کرونا، کم‌کم تغییراتی را در ضرب‌المثل معروف و معمول عمومی ما ایجاد می‌کند، چراکه با توجه به این شرایط، ازاین‌پس باید بگوییم، «آشپز که صدتا شد، آش هم شور می‌شود و هم بی‌نمک و هم تلخ و هم…..».

از یک سو چندگانگی در نظرها و تصمیم‌های مسئولان و حتی وجود تناقض در سخنان مسئولی که هر روز نظرش با روز پیش‌ازآن متفاوت و گاهی نیز متضاد است، جامعه را با سخت‌ترین و درعین‌حال تلخ‌ترین سردرگمی و بلاتکلیفی مواجه کرده است. با این وضعیت بغرنج درحالی دست‌وپنجه نرم می‌کنیم  که با بمباران‌های شبانه‌روزی متضادگویی‌های مجهول و مجعول در فضای بیکران مجازی نیز روبه‌رو هستیم.

به‌یقین می‌توانیم بگوییم که وضعیت ساخته و پرداخته شده کنونی و غبارآلودگی فضای ضدونقیض‌گویی، به‌مراتب خوفناک‌تر و آسیب‌زاتر از خود ویروس ناشناخته و غریبه کووید ۱۹ است، چراکه روح و روان ما نیز مانند جسم و بدنمان، دچار ناخوشی ناشی از ویروس مرموزتر و مرگ‌بارترِ ابهام و تردید شده است و فضای پیش‌روی خود را شفاف و بی‌غل و غش نمی‌بینیم.

شاید این‌بار لازم باشد به‌دنبال روانشناسان و روان‌درمانگرهای صادق و سالم بگردیم و دست یاری به‌سوی آنان برای زدودن آشفتگی‌های روانیِ منتج از نبود شفافیت و راستی، دراز کنیم!    

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 6 مهر 1399


Array