کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا :

موج سوم کرونا نگران کننده تر است

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا می گوید مسائل بسیاری رعایت نشد و به همین دلیل سر رسیدن موج سوم اجتناب ناپذیر است.

………………………………………………………

بدون تردید در زمینه گسترش شیوع ویروس کووید ۱۹ آنچه را که در شهریورماه کاشته‌ایم، در نخستین نیمه فصل پاییز درو می‌کنیم.

از مسافرت‌های نابه‌جا گرفته تا انجام آیین‌هایی که به‌دلایل بسیار، نمی‌خواهیم از اثرات آن‌ها سخنی به‌میان آوریم، دست‌به‌دست هم داده‌اند تا هفته‌های سخت و پررنجی را پیش‌رو داشته باشیم و این درحالی‌است که همواره فرصت‌طلب‌های غارتگر نیز کیسه‌های گشاد خود را آماده پر کردن از جیب مردم کرده‌اند و پاییز از راه رسیده است و می‌بینیم که در داروخانه‌ها از واکسن آنفلوآنزا خبری نیست و از زبان کارکنان آن‌ها کلمات «نداریم»، «تمام شد»، «باید منتظر بمانید» و …. را بسیار می‌شنویم.

از همه جالب‌تر و درعین‌حال تاسف‌بارتر اینکه درعین‌حال رسیدن پاییز، برخی از مسئولان مربوطه سخن از غربالگری افراد و اقشار جامعه برای دسته‌بندی به‌منظور تزریق واکسن آنفلوآنزا سخن به‌میان می‌آورند. گویا قرار است این کار به‌نسبت بزرگ و زمان‌بر یک‌شبه انجام شود!

البته نباید از این وضعیت متعجب شویم، چراکه تصمیم‌گیری به‌اصطلاح در دقیقه ۹۰ ازجمله عادت‌های معمول شمار بالایی از مسئولان است که چیزی به معنای «علاج واقعه قبل از وقوع» برای آنان چندان مفهومی ندارد!

درهرصورت ما مردم چاره‌ای نداریم جز اینکه به انتظار بنشینیم و خود را به‌دست سرنوشتی ناپیدا بسپاریم و دست به دعا برداریم و از خدای منان بخواهیم که مهرش را برما فزونی بخشد و از بی‌برنامگی‌ها و سردرگمی‌ها برهاند.      

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 4 مهر 1399