کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

اعترافات جدید «ک‌. الف» | تجاوز به دختران دانشجو به خاطر هیجان!

«ک‌. الف» که به اتهام آزار جنسی و تجاوز به دختران دانشجو دستگیر شده است، در بازجویی‌ها انگیزه خود را از این کار، هیجان بیان کرده است.

…………………………………………….

متاسفانه عوامل بازدارنده افشای شماری از اتفاقات و حوادث تلخ و زهرآگین در جامعه ما موجب شده است که مفسدان و سوء‌استفاده‌کنندگان از این وضعیت، بتوانند به‌راحتی به نیات پلید خود جامه عمل بپوشانند.

شرم بدون وجاهت، ترس بی‌مورد از ریختن آبرو، وحشت از عواقب بازگویی رخدادها و … همه موجب شده است که افراد دیوصفتی که به‌مراتب از حیوانات پست‌تر هستند، به سوءاستفاده‌های جنسی بپردازند و قربانی‌های خود را برای تمام طول عمر با مشکلات و اختلال‌های روانی مواجه کنند.

چه بسیار از قتل‌هایی که قاتلان بدون بازگویی علل ارتکاب به کُشتن افراد، مرتکب شده و می‌شوند و چه بسیار رازهای نهفته‌ای که در این زمینه برای همیشه سربسته مانده و می‌ماند.

بدون تردید برای جلوگیری از عملیاتی شدن نیت زشت‌سیرت‌ها و پَست‌فطرت‌هایی که در سطح جامعه به زندگی خفت‌بار خود ادامه می‌دهند، نیازمند ایجاد نوعی دگرگونی و تحول اجتماعی در رمزگشایی رازهایی از این دست هستیم تا افرادی که مورد سوءاستفاده‌های جنسی قرار می‌گیرند، بدون وحشت و ترس از افشای اتفاقات، قادر شوند دادخواهی کنند و دیوهای انسان‌نما را به سزای اعمال پلید خود برسانند.

در طول سال‌های متمادی، از زبان افرادی که مورد تعرض جنسی قرار گرفته‌اند شنیده و می‌شنویم که در دام شیادان افتاده‌اند و به‌خاطر ترس از ریختن آبرو و رخدادهای متعاقب آن، به‌موقع خود، نتوانسته‌اند از اتفاق تلخی که برای آنان رخ داده، پرده‌گشایی کنند و اوضاع و احوال اجتماعی باعث شده است که دم فرو بندند و از دادخواهی چشم بپوشند.

جامعه باید از این‌گونه باورهای اجتماعی که به وسیله و ابزار برای فرومایه‌ها و زشت‌خوها مبدل شده است، گذر و قبح‌زدایی کند. به‌گونه‌ای که تنها عمل متعرض زشت جلوه یابد و مورد تعرض واقع‌شده بتواند بدون هیچ‌گونه واهمه‌ای به قانون متوسل و ریشه افراد به‌مراتب بدتر از جنایتکار، کنده شود. البته نقش بسیار مؤثر و مفید آموزش‌های لازم در این زمینه را از نظر دور داشت و به وظایف بسیار بااهمیت دستگاه‌هایی مانند آموزش‌وپروش و همچنین خانواده‌ها اشاره‌ای نداشت.     

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 4 مهر 1399