کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار اعلام کرد؛

گرانی ۲۰ درصدی لوازم التحریر در سال جاری

رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور از افزایش قیمت ۲۰ درصدی قیمت لوازم التحریر نسبت به سال گذشته به دلیل افزایش هزینه‌های تولید و کاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی تقاضای این محصولات در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد.

………………………………………..

متاسفانه حرفه‌های مختلف همواره در قفس ضوابط و بخشنامه‌هایی که در ذهن و فکر برخی همچون آیه وحی ثبت و حک می‌شود، گرفتار شده و دست و پایشان نیز برای فعالیت، رونق، تلاش و تولید بسته می‌شود.

نبود سازمان، مجموعه و تشکیلاتی که بتواند هم به دیده کارشناسی و منطقی و هم با توان و اختیار لازم برای رفع موانع و مشکلات بخش‌های مختلف اقتصادی تصمیم بگیرد و گره‌ها را به‌موقع باز کند، به‌خوبی مشهود و ملموس است.

در این خبر می‌بینیم که رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور می‌گوید: در زمینه مداد و دفتر ظرفیت صادرات وجود دارد، اما صادرات این محصول ممنوع است، چرا که مداد سال۱۳۹۷ در یک مقطع زمانی کوتاه مقدار جزئی ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کرد و واردات کاغذ هم قبلا با ارز دولتی انجام می‌شد. اما با وجود اینکه هر دو مورد یاد شده دیگر ارز دولتی دریافت نمی‌کنند، همچنان مشمول ممنوعیت صادرات هستند.

حال باید کسب‌وکارها از رونق بیفتد، عده‌ای اخراج و بیکار شوند و … چراکه تنها به یک بهانه غیرمرتبط، جلو صادرات این تولیدات گرفته شده است! گویی برای دلبستگان و وابستگان به ضوابط و مقرراتی که هرگز نتوانسته و نمی‌تواند همه‌شمول، جامع و کامل باشد، همان ضرب‌المثل معروف «ملا نقطه‌ای» صدق می‌کند و اینان نمی‌خواهند به واقعیت‌های موجود پی ببرند و متوجه پیامدهای مفسده‌انگیز این‌گونه ممانعت‌ها و مخالفت‌ها نیستند!

البته از این دست مخالفت‌ها و ممانعت‌هایی که زاییده اذهان مَسخ و قُفل‌شده است، در بخش‌های دیگر غیراقتصادی نیز وجود دارد و همواره به بهانه‌هایی همچون ضوابط و بخشنامه‌ها و نظرات کارشناسی! و… مانع رشد، پیشرفت و توسعه بوده‌اند.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 31 شهریور 1399