کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد

تامین ۲میلیون و ۱۵۰هزار دوز واکسن آنفلوآنزا از برندهای مرغوب اروپایی

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از اقدامات انجام شده جهت تامین دو میلیون و ۱۵۰هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برای سال جاری خبر داد و گفت: این واکسن ها از برندهای مرغوب اروپایی تامین شده است.

…………………………………….

همه‌گیری ویروس مرموز کووید ۱۹ هرچند آسیب‌های جدی را به مردم جهان وارد کرد، اما همگان را متوجه لزوم تزریق واکسن برای مقابله با دیگر ویروس‌ها و باکتری‌ها کرد و به شمار بالایی از افرادی که این اقدام حیاتی را به سخره می‌گرفتند و گاهی نیز در فضای مجازی نسبت به آن ایجاد شک، تردید و شبهه می‌کردند، هشدار داد و ذهن آنان را در این مورد روشن کرد.

با توجه به قرار گرفتن در وضعیت موجود و بالا رفتن سطح نگرانی‌های درست و اصولی بین اقشار جامعه، بی‌تردید تقاضای استفاده از واکسن‌های مختلفی که در فصل پاییز تزریق آن‌ها ضروری شمرده شده است، بالا می‌رود و به‌طورمعمول سوء‌استفاده‌کنندگان و محتکران نیز شاخک‌های خود را تیز می‌کنند تا اینکه در حد توان خود به چپاول و غارت مردم بپردازند.

چنانچه دستگاه‌های مسئول و موظف از هم‌اکنون تمهیدات لازم را در این زمینه درنظر نگیرند و برنامه‌ریزی‌های مربوطه را صورت ندهند، باز هم باید شاهد و ناظر ایجاد بازار سیاه و خالی کردن جیب مردم توسط آدمک‌های تهی از درک و فهم انسانی و فروتر از حیوانات، باشیم.

دولت نیز باید این امر مهم و حیاتی را در برنامه‌های اصلی و اولویت‌دار خود قرار داده و بودجه لازم را نیز به آن اختصاص دهد. درغیراین‌صورت خدای ناکرده با فاجعه شمار بالای مرگ‌ومیرهای پاییزی مواجه خواهیم شد.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 28 شهریور 1399