کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
دوره سربازی و…..

دوره آموزش سربازی تا چه زمانی یک ماهه خواهد بود؟

رییس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که مدت دوره آموزشی سربازی برای مشمولان اعزامی یک ماه خواهد بود.

…………………………………………………..

 

تحلیل این خبر…….

 

 

دوران سربازی زمان گذران نزدیک به دو سال از بهترین و پرظرفیت‌ترین سال‌های بازنگشتنی عمر جوانانی است که با هزاران آرزو یا فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا در انتظار رسیدن به شغل و حرفه‌ای برای شروع یک زندگی مستقل به‌سر می‌برند.

 

 

این دو سال می‌تواند از جوان امیدوار و پرانرژی، انسانی کارآمد، مصمم، مفید و مؤثر بسازد و یا برعکس او را به سرخوردگی، یاس و دلسردی بکشاند.

 

 

به‌راستی محتوای برنامه‌های تنظیم و تدوین‌شده در این دو سال چیست؟ آیا سرمایه‌های ارزشمند انسانی ما در پایان دوره خدمت سربازی به فن و حرفه‌ای سودمند برای پشتیبانی از زندگی خود و تبحر و تخصص لازم در زمینه‌های دفاعی و جنگی مجهز می‌شوند و یا با بی‌برنامگی، وقت‌کشی، تحقیرشدگی، زدگی و …. از پادگان‌ها و مراکز و محل‌های خدمت خارج می‌شوند؟

 

 

آیا از جوانان پرشور و نشاطی که خانواده‌ها برای آنان از همه‌چیز خود گذشته‌اند و به آینده عزیزان دلبند خود چشم امید دوخته‌اند، موجودی ناامید، ناراضی، سرخورده، افسرده و …. ساخته می‌شود و یا به افراد توانمند، باورمند، پرشور و نشاط، خلّاق و سازنده، مستحکم و استوار مبدل می‌شوند؟

 

 

این‌ها همه پرسش‌هایی است که تک‌تک ما باید به‌دنبال پاسخ‌های حیاتی و اساسی آن‌ها باشیم و اجازه ندهیم فرصت‌های طلایی به تهدیدهای ویرانگر و تباهی‌ساز مبدل شوند.

 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 26 شهریور 1399