کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

هشدار پلیس نسبت به جلوگیری از خریدهای ناامن اینترنتی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا توصیه‌هایی را برای مقابله با خریدهای ناامن اینترنتی ارائه کرد.

………………………………………………

ظرفیت‌های فضای مجازی در وضعیت کرونایی، مقوله مهم و قابل‌توجهی است که متاسفانه آن‌گونه که باید مورد استفاده قرار نگرفته و نتوانسته‌ایم از آن برای کاستن از دشواری‌های زندگی در شرایط کنونی بهره ببریم.

از یک‌سو غارتگران به کمین نشسته در فضای مجازی، میزان امنیت و اعتماد مردم را کم کرده‌اند و از سوی دیگر دستگاه‌های متولی به‌ویژه شرکت پست، چندان دقت و توجهی به اهمیت بهره‌بری از این ظرفیت‌ها ندارد و بر عملکرد شماری از ماموران و کارکنان خود، چندان نظارتی نمی‌کند.

بسته‌های پستی که روند و فرایند از صفر تا نزدیک به ۱۰۰ خود را طی کرده است، در گام پایانی و هنگامی که باید کالاها و اقلام سفارش شده از طریق فضای مجازی، به‌دست سفارش‌دهندگان برسد، قربانی سهل‌انگاری، بی‌حوصلگی و بی‌تعهدی برخی از مامورانی می‌شود که به یک کاغذ یادداشت بسنده می‌کنند و سفارش‌دهندگان کالا و اقلام را به حضور فیزیکی در ناحیه پستی فرامی‌خوانند. گویی به یاری و کمک کرونا آمده و می‌خواهند زنجیره شیوع ویروس را مستحکم و پیوسته کنند!

این‌گونه برخوردهای غیرمتعهدانه، مردم را به سایت‌ها و فضای مجازی مجهول و مجعول می‌کشاند و موجب خالی کردن جیب آنان می‌شود و به شمار پرونده‌های شکایت هم در مجموعه پلیس و هم مراکز قضایی می‌افزاید. بنابراین دستگاه‌های مسئول باید، سهل‌انگاران و ماموران بی‌تعهد را همکار با مجرمان بدانند و با آنان برخوردهای لازم را بکنند.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 25 شهریور 1399