کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور عنوان کرد:

تدوین ضمانت اجرایی برای عدم رعایت پروتکل های بهداشتی/لزوم تهیه کتاب یک سال همزیستی با کرونا

…………………………………

بدون تردید تصویب و اجرای قوانین و مقررات بازدارندهِ اعمال خطرزا و جلوگیری از رفتارهای مرگ‌آفرینِ شماری ناآگاه ازجمله ضروریاتی است که به جامعه امنیت و احساس امنیت می‌دهد.

حکومت‌ها وظیفه دارند امنیت را در ابعاد گوناگون برای جامعه فراهم کنند تا جان، مال و ناموس مردم از تمام جهات مصون و محفوظ بماند و این امر مهم و حیاتی باید انگیزه‌ای برای دولت‌ها و مسوولان ذی‌ربط باشد.

متاسفانه تصویب و تدوین شماری از قوانین و مقررات در کشور ما بیشتر انگیزه مالی و افزایش پول در کیسه دولت‌ها را دشته است. ازجمله این موارد می‌توان به تشدید اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، تعیین مالیات‌های نجومی بر خانه‌های خالی و … اشاره کرد. چراکه تکیه بر این موارد با پر کردن جیب دولت‌ها همراه و همگام بوده و اصلی‌ترین انگیزه در پیش‌بینی، تصویب و اجرای آن‌ها «مالی» بوده است.

در مورد برخورد با افرادی که با بی‌اعتنایی و بی‌توجهی به موازین بهداشتی، جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند، نه‌تنها تاکنون هیچ‌گونه سخت‌گیری نشده، بلکه جدی‌گیری هم صورت نگرفته، چراکه انگیزه مالی و درآمدی در آن وجود نداشته است. حال پیشنهاد می‌دهیم که با تعیین جریمه‌های سنگین برای افراد ناآگاه و بی‌توجه به شیوع مرگ‌آفرین کرونا، رقم‌های نجومی درنظر بگیرند و مامورانی را نیز در کوچه و خیابان بگمارند که مبالغ جریمه را با دردست داشتن دستگاه کارت‌خوان، از کارت این‌گونه افراد برداشت کنند که البته با اجرای این مقررات بخش دیگری از کسری بودجه دولت تامین خواهد شد!  

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 24 شهریور 1399