کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…….

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت اعلام کرد؛

فرصت مطب‌ها برای دسترسی به نسخه الکترونیک تا پایان ماه جاری

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت گفت: مطب‌ها تا پایان شهریور ماه جاری فرصت دارند که به سیستم نسخه الکترونیک دسترسی پیدا کنند.

…………………………………………………

همواره منفعت‌طلبی گروهی موجب سنگ‌اندازی و کارشکنی در شفافیت امور می‌شود. چراکه فساد جز در فضای تاریک، خاموش، بسته، انحصاری و ساکت، قادر به ادامه حیات نبوده و نیست.

ایجاد زیرساخت‌های نسخه الکترونیک از مدت‌ها پیش در دستور کار دستگاه‌های موظف بوده است، اما تاکنون این امر محقق نشده و در این زمینه به‌طور مداوم از زبان مسئولان ذی‌ربط راه‌اندازی آن را شنیده و خوانده‌ایم که اغلب نیز از «به‌زودی» در وعده‌های خود استفاده کرده‌اند.

چنانچه نسخه الکترونیک از قبل و پیش از شیوع ویروس مرموز کرونا به‌طورکامل راه‌اندازی شده بود، امروز بسیاری از نگرانی‌ها را نداشتیم و درصد بالایی از زمینه‌های پیشگیری از گسترش همه‌گیری فراهم شده بود و می‌توانست در مهار این ویروس کمک قابل‌توجهی بکند. اما متاسفانه دفترچه‌های بیمه به عامل مهمی در فراگیری و گستردگی انتشار کرونا مبدل شده است و زمینه انتقال را از مطب بیمارستان  و درمانگاه به داروخانه و یا برعکس فراهم می‌کند و سهمی را در افزایش شمار مرگ‌ومیرها به خود اختصاص داده‌ است.

مقابله، ضدیت و کارشکنی نسبت به استفاده از تکنولوژی‌های روز، نه‌تنها در مورد نسخه الکترونیک، بلکه در موارد بسیار دیگری نیز وجود داشته و دارد. از سنگ‌اندازی در این زمینه پیش پای شهرداری‌ها گرفته تا دستگاه‌های دولتی و حکومتی، مسئله‌ای است که ازسوی باندهای مافیاییِ خواستارِ پنهان‌کاری و عدم شفافیت، همواره صورت گرفته و می‌گیرد.    

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 23 شهریور 1399