کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
ایرانی‌ها، همچنان بزرگترین خریداران ملک در ترکیه

ایرانی‌ها، همچنان بزرگترین خریداران ملک در ترکیه

 

امسال اتباع ایرانی بیشترین خرید ملک در ترکیه را در مقایسه با دیگر اتباع خارجی داشته اند.

………………………..

تحلیل این خبر ….. 

 

 

همان‌گونه که در تحلیل چند خبر پیشین اشاره کردیم، اِعمال فشارهای بررسی، حساب و تحقیق‌نشده، برای کاهش و یا کنترل قیمت مسکن، نه‌تنها نمی‌تواند عامل بازدارنده‌ پایداری برای رشد روزافزون آن مانند دیگر اقلام، کالاها و …. باشد، بلکه موجب می‌شود که سرمایه‌ها از کشورمان خارج شود و منفعت آن به دیگر کشورها برسد.

 

 

این واقعیت را باید بپذیریم که گرانی مسکن ناشی از گرانی صدها قلم کالا و نرخ خدمات است که چون در یک‌جا به‌نام مسکن تجمع می‌کند، خود را آن‌گونه که هست نشان می‌دهد و از واقعیت‌های اقتصادی پرده برمی‌دارد.

 

 

ازسوی دیگر نباید تصور غلطی که برخی در فضا‌های عمومی تلاش می‌کنند آن را نشر دهند و جا بیندازند، ما را گمراه کند و به جامعه نشانی نادرست ارایه دهد.

 

باید بپذیریم که هر سرمایه‌گذار کوچک و بزرگی لاجرم به‌دنبال سود و ارزش افزوده است و نباید این ذهنیت وارونه در میان مردم رواج یابد که از آنان توقع خیّر بودن و انفاق کردن داشته باشند، چراکه حتی دولت‌ها، بانک‌ها و … هم حاضر نیستند از کوچک‌ترین منفعت خود دست بردارند و اموال و دارایی‌های‌شان را انفاق کنند و دیدیم و می‌بینیم که حتی در موضوع وامِ اندک کرونا، حق‌العمل و درواقع سود خود را درنظر گرفتند.

 

بنابراین نباید همراه با موج احساسات و غرق شدن در شعارهایی که گاهی نیز با ملاک و معیارهای مذهبی و باورهای دینی ما مغایرت دارد، در عالمِ تاریکی و ناپختگی سیر کرد و سد راه پیشرفت و توسعه پایدار شد.

 

 

مبارزه با گرانی، در نخستین گام، جنگیدن با تبعیض و فساد و سپس هزینه‌کردها در جای خود و درخور خود و همراهی و همگامی با مردم است.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 شهریور 1399