کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

ضرورت اصلاح قانون مقابله با زمین‌خواری از زبان یک عضو کمیسیون کشاورزی

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در زمینه زمین‌خواری، جنگل‌خواری و کوه‌خواری نیازمند قانون جامع و مانع هستیم. قانونی که هم جلوی زمین‌خواران را بگیرد و هم به روستائیان کمک کند.

…………………………………………………………….

در چند سال اخیر به‌ویژه از زمان تغییر رئیس قوه قضائیه، مدام خبرهایی را از تخریب، برخورد و مجازات و … در مورد زمین‌خواری می‌خوانیم و می‌شنویم، به‌طوری که گوش و چشممان به تهدیدهایی که در این زمینه می‌شود، عادت کرده و به آن‌ اعتیاد پیدا کرده‌ایم و چنانچه یک روز از این‌گونه خبرها نشنویم و یا نخوانیم، حال خوشی را نخواهیم داشت و بدحال خواهیم شد!

هر روز از بگیروببند و دستگیری، مجازات و … سخن می‌گویند و به آمار متخلفان می‌افزایند. گویی قرار است که حداقل نیمی از مردم کشور در این آمار روزافزون جای گیرند و به بَند کشیده شوند!

در این گیرودار، کسی از پیشگیری عینی و واقعی سخنی به‌میان نمی‌آورد، گویی قرار است دست همگان به تخلف آلوده شود تا به دست مجازات داده شوند! کسی نمی‌گوید که چگونه چنین زمین‌خواری‌هایی صورت گرفته است و چرا از همان ابتدا دستگاه‌های متولی و مسئول، چشم و گوش خود را بر روی آن بسته بوده‌اند!؟

مهم‌تر و اساسی‌تر اینکه چرا حال که زمین‌خواران به ثروت‌های بادآورده رسیده و زمین‌ها را تکه‌تکه به خلایق مظلوم فروخته‌اند و گریخته‌اند، حضرات به فکر برخورد، مجازات، قانون، عدالت و … افتاده‌اند؟!

در اینجا این پرسشش همیشه مطرح که تاکنون نیز بی‌پاسخ مانده است، همچنان بر سر زبان‌هاست که چرا پس از سرمایه‌گذاری‌های کلان و هزینه‌کردهای بسیار در این‌گونه زمین‌ها، به فکر تخریب و قلع و قمع آن‌ها افتاده‌اند و از پوچ و باطل کردن ثروت‌های ملی و همگانی چه لذتی می‌برند و چه سودی به جامعه و کشور می‌رسد؟! و چرا به‌جای تخریب و با خاک یکسان کردن سازه‌ها، منفعت عمومی را در این زمینه درنظر نمی‌گیرند؟!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 شهریور 1399