کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
رد پای دستگاه های مسئول در زمین خواری

ضرورت اصلاح قانون مقابله با زمین‌خواری از زبان یک عضو کمیسیون کشاورزی

 

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در زمینه زمین‌خواری، جنگل‌خواری و کوه‌خواری نیازمند قانون جامع و مانع هستیم. قانونی که هم جلوی زمین‌خواران را بگیرد و هم به روستائیان کمک کند.

 

…………………………………………………………….

تحلیل این خبر …..

 

 

در چند سال اخیر به‌ویژه از زمان تغییر رئیس قوه قضائیه، مدام خبرهایی را از تخریب، برخورد و مجازات و … در مورد زمین‌خواری می‌خوانیم و می‌شنویم، به‌طوری که گوش و چشممان به تهدیدهایی که در این زمینه می‌شود، عادت کرده و به آن‌ اعتیاد پیدا کرده‌ایم و چنانچه یک روز از این‌گونه خبرها نشنویم و یا نخوانیم، حال خوشی را نخواهیم داشت و بدحال خواهیم شد!

 

 

هر روز از بگیروببند و دستگیری، مجازات و … سخن می‌گویند و به آمار متخلفان می‌افزایند. گویی قرار است که حداقل نیمی از مردم کشور در این آمار روزافزون جای گیرند و به بَند کشیده شوند!

 

 

در این گیرودار، کسی از پیشگیری عینی و واقعی سخنی به‌میان نمی‌آورد، گویی قرار است دست همگان به تخلف آلوده شود تا به دست مجازات داده شوند! کسی نمی‌گوید که چگونه چنین زمین‌خواری‌هایی صورت گرفته است و چرا از همان ابتدا دستگاه‌های متولی و مسئول، چشم و گوش خود را بر روی آن بسته بوده‌اند!؟

 

 

مهم‌تر و اساسی‌تر اینکه چرا حال که زمین‌خواران به ثروت‌های بادآورده رسیده و زمین‌ها را تکه‌تکه به خلایق مظلوم فروخته‌اند و گریخته‌اند، حضرات به فکر برخورد، مجازات، قانون، عدالت و … افتاده‌اند؟!

 

 

در اینجا این پرسشش همیشه مطرح که تاکنون نیز بی‌پاسخ مانده است، همچنان بر سر زبان‌هاست که چرا پس از سرمایه‌گذاری‌های کلان و هزینه‌کردهای بسیار در این‌گونه زمین‌ها، به فکر تخریب و قلع و قمع آن‌ها افتاده‌اند و از پوچ و باطل کردن ثروت‌های ملی و همگانی چه لذتی می‌برند و چه سودی به جامعه و کشور می‌رسد؟! و چرا به‌جای تخریب و با خاک یکسان کردن سازه‌ها، منفعت عمومی را در این زمینه درنظر نمی‌گیرند؟!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 شهریور 1399