کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

تمدید کارت‌های منقضی بانکی بدون مراجعه به بانک

بانک مرکزی اعلام کرد امکان تمدید تاریخ انقضای کارت‌های بانکی بدون نیاز به مراجعه حضوری مشتری تا اطلاع ثانوی بلامانع است.

…………………………………

شماری از اقدامات بانک‌ها که با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کُشنده کرونا صورت می‌گیرد، بسیار ارزنده و سودمند است اما ای کاش برای مراجعات حضوری اجتناب‌ناپذیری که مردم هنوز از روی اجبار و ناچار به انجام آن‌ها هستند نیز فکری می‌شد و مانند حفاظ‌های پلاستیکی که برای کارمندان خود در مقابل مشتری‌ها قرار داده‌اند، ارباب رجوع را نیز از گزند انتقال ویروس رهایی می‌دادند و تفاوتی را میان خود و آنان قائل نمی‌شدند.

مشتری بانک مجبور است که به نقاط مختلفی دست بزند که بدون تردید با آلودگی‌ احتمالی ویروس همراه است و از سوی دیگر شدت باد کولرهای گازی که از درون جایگاه‌ کارمندان بانک به سمت مشتری‌ها در حرکت است، می‌تواند به سادگی مردم را با تهدیدهای بسیاری مواجه کند.

اداره‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌‌هایی نیز وجود دارند که امور مالی خود را همچنان با روش‌های کهنه و منسوخ انجام می‌دهند و ارباب رجوع را مجبور به مراجعه به بانک‌ها و پرداخت‌های حضوری و کاغذی می‌کنند که این امر به‌شدت شیوع ویروس و همه‌گیری آن را ایجاد می‌کند.

به‌طورمثال برای پرداخت مبلغ قید شده در قرارداد توزیع در اداره کل پست فارس، طرف قرارداد را مجبور می‌کنند که هم برای دریافت فیش مربوطه و هم مراجعه به بانک و به‌طورمجدد بازگشت آن به پست و … اقدام کند که این روش راه‌های سرایت ویروس را تسهیل و تسریع می‌کند. 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 15 شهریور 1399