کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

بخشودگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن

 در صورتی که مشتریان بانک عامل بخش مسکن همه یا بخشی از مانده اقساط خود را پرداخت کنند، مشمول بخشودگی جرایم دیرکرد پرداخت اقساط خواهند شد.

………………………………………

به‌تدریج این باور بین مردم ایجاد می‌شود که میان آنچه مسئولان در گفت‌وگوهای رسانه‌ای ابراز می‌کنند تا واقعیت و در مشاهده، تفاوت‌های بسیاری وجود دارد و نباید به سخنان آنان آن‌گونه که باید وشاید، اعتماد کرد!

کافی است به یکی از بانک‌های عاملی که نسبت به تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن اقدام کرده‌ است، مراجعه و سئوال کنید که تاخیر در پرداخت اقساط وام تا پایان ماه جاری مشمول بخشودگی جرایم می‌شود یا خیر؟، آنگاه با لبخندی تلخ و تمسخرآمیز مواجه می‌شوید و در پاسخ خواهید شنید که «این‌ها فقط حرف است!» و ما فقط به ضوابط و شرایط خود عمل می‌کنیم!

با این اوصاف باید پرسید که چرا سخنان غیرواقع از بیان و زبان مسئولان باید جاری و ساری شود و در مردم انتظارات دست‌نیافتنی به‌وجود آید؟!

با این‌گونه رفتارها چه چیزی را می‌خواهند نشان دهند و یا به اثبات برسانند؟! آیا این قبیل اقدامات، کاربرد برون‌مرزی دارد؟! اگر چنین است، باید به حال خود و مسئولان سخت گریست و اشک ماتم ریخت، چراکه پیامدهای اجتماعی آن به‌مراتب هزینه‌دارتر و زیان‌بارتر است.

بی‌تردید نه‌تنها اعتبار با از دست دادن آبرو به‌دست نمی‌آید بلکه به فنا خواهد رفت و تلخی‌های بسیاری را نیز به‌دنبال خواهد داشت.

حال چنانچه در این مورد ازسوی بانک‌ها تخلف صورت می‌گیرد، چرا قاطعانه و به‌طور جدی با این‌گونه عملکرد برخورد نمی‌شود و منافع جامعه قربانی خودکامگی و خودخواهی آن‌ها می‌شود؟ و چرا اعمال قانون! و شلاق‌های قانونی تنها ویژه مردم است؟!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 10 شهریور 1399