کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام….

عضو شورای تهران خواستار انتشار اسامی ساختمان‌های پرخطر شد

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران خواستار انتشار اسامی ساختمان های نا ایمن و پرخطر این شهر شد.

……………………………………………

با توجه به پایین بودن سطح اطلاعات عمومی در زمینه ایمنی ساختمان‌ها، لازم است که متولیان امر که شهرداری‌ها و سازمان‌های آتش‌نشانی هستند، نسبت به ارتقای سطح دانش ایمنیِ همگانی، اقدامات جدی و کاربردی صورت دهند، چراکه آگاهی‌‌بخشی به جامعه در این زمینه می‌تواند از بروز حوادث تلخی که همواره در نقاط مختلف کشور شاهد آن‌ها بوده و هستیم و از میان رفتن سرمایه‌های عظیم و از دست دادن جان صدها انسان جلوگیری کند.

سال گذشته شاهد اجرای طرحی ارزنده و بسیار سودمند ازسوی سازمان آتش‌نشانی شیراز بودیم که متاسفانه پس از چندی متوقف شد. در این طرح با پیامک از شهروندانی که داوطلب بازدید رایگانِ کارشناسان ایمنی از منازل آنان بودند، ثبت‌نام و در‌ پی آن با انجام بازدیدهای نوبتی، نکات مهم و اساسیِ ایمنی به شهروندان گوشزد و یادآوری می‌شد که می‌توانست از بروز حوادثی که شاید به فکر ساکنان منازل خطور نمی‌‌کرد نیز جلوگیری کند.

متاسفانه شهرداری‌ها در مورد نقص‌های ایمنی در ساختمان‌ها تنها به دادن اخطار کتبی و بایگانی در پرونده آن‌ها بسنده می‌کنند که تاکنون این رویه نتوانسته است در برابر احتمال بروز حوادثی مانند آتش‌سوزی، بازدارنده باشد و لازم است که در این زمینه اقدامات جدی و عملیاتی را صورت دهند.

در هنگام نقل‌وانتقال مالکیت منازل نیز شهرداری‌ها می‌توانند پس از بازدید کارشناسان خود و تایید اصول ایمنی ساختمان، پاسخ استعلام دفاتر اسناد رسمی را بدهند، چراکه با این اقدام قادر خواهند بود صاحبان منازل را مجبور به رفع نواقص ایمنی ساختمان خود بکنند و با این کار دیری نخواهد پایید که خانه‌ها در سطح شهر از تهدیدهای جدیِ ناایمن بودن، رهایی یابند.   

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 9 شهریور 1399