کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
شکل‌گیری لاک‌پشتی توطئه در جنوب فارس

این یادداشت آذرماه سال ۱۳۹۱ منتشر و امروز به قالب جدید سایت نانوشته‌ها منتقل شده است.

 

شکل‌گیری لاک‌پشتی توطئه در جنوب فارس 

 

مسئولان موظف هوشیار باشند  

 

 

از سال‌ها پیش گروهی با سنجش وضعیت جنوب استان فارس و وجود هم‌استانی‌های شیعه و سنی در این منطقه که از قدیم‌الایام با یکدیگر برادرانه و صمیمانه هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داشته و دارند و از سوی دیگر وجود اختلافات قومی و قبیله‌ای بین شهرها و بخش‌های این خطه از فارس، به تدریج و کم‌کم بحث مستقل و استان لارستان شدن را پیش کشیدند و در پی آن هر از چندی از بخش و شهر و روستایی نیز صدای شهرستان شدن را بلند کردند که ایهاالناس!! ما باید ارتقا یابیم! ارتقا فقط و فقط در نام و اسم و عنوان!!؟؟

 

 

 

این حرکت خزنده در مقاطعی با موفقیت این گروه مرموز مواجه شد به نحوی که حتی برخی از ادارات به اداره کل ارتقای نام یافتند (البته نه ارتقا به معنای واقعی کلمه) و در حوالی انتخابات نیز توانستند گروهی را به‌نام مردم در مقابل فرمانداری ویژه!! متحصن کنند.

تردیدی نیست که دنبال‌کنندگان خواسته‌هایی که به‌نام مردم نیز ثبت شده است، دستی بر آن بر آب و کشورهای حاشیه خلیج تا ابد فارس دارند و ….

این توطئه به حدی روشن و واضح است که گاهی اهالی خونگرم، دوست‌داشتنی و آرام منطقه مطرح کرده و می‌کنند که «آفتابه لگن هفت دست، شام و نهار هیچی».

مردم خونگرم  این خطه از فارس زرخیز، پیشرفت، تعالی و توسعه را می‌خواهند نه جدایی و تکه تکه شدن …. و همواره این سئوال مطرح بوده و هست که با جدایی چه دردی از مردم دوا می‌شود و کدام مشکل را می‌توان حل کرد؟

تجربه خراسان‌های شمالی و جنوبی، در عین حالی که پشت سر آن منطق وجود داشت، نشان دهنده این است که تکه تکه و جدا شدن همیشه به ضرر مردم ضعیف این مناطق شده چراکه «از دوست باز و به دشمن هم نرسیده‌اند!!».

حال مسئولان موظف در این استان باید عدم وجود منطق پشت سر این تکه تکه خواستن‌ها را ارزیابی کرده و با رصد عملکرد این گونه افراد که گاهی به عنوان مسئول نیز پشت سر این قضایا حرکت می‌کنند از توطئه‌ای که مرموزانه و موذیانه توانسته است تا حدودی آرام آرام پیش‌روی کند، به جد و بدون فوت وقت جلوگیری کنند چراکه این گروه اندک خواسته‌های برحق مردم را دنبال نکرده و نمی‌کنند و تنها کاریکاتوری از خواسته‌ها را به نمایش می‌گذارند تا بتوانند به اهداف درازمدت خود برسند.

هشدار و هشدار و هشدار!!!

ادامه دارد   

 

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 30 آذر 1393


Array