کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

وزیر اقتصاد:

زمان صدور مجوزهای کسب و کار از ۵۵ به چهار روز کاهش یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی از کاهش زمان صدور مجوزها از ۵۵ روز در تیرماه ۱۳۹۸ به چهار روز در ماه جاری در درگاه ملی مجوزهای کشور خبر داد و گفت: ایجاد پنجره واحد برای صدور مجوزهای شروع کسب و کار در این زمینه موثر بوده است.

……………………………………………

کاهش چشمگیر زمان صدور مجوزهای کسب و کار از ۵۵ به چهار روز، نشان می‌دهد که درصورت وجود اراده لازم و تغییر ساختارهای غلطی که سال‌ها روند امور را با گره، تنگنا و دشواری مواجه کرده است، می‌توان موانع مصنوعی را از سر راه مردم برداشت و به سوءاستفاده مفسدان پایان داد.

متاسفانه در شماری از اداره‌ها و ارگان‌ها، پیچیدگی و تلخی روند امور به اندازه‌ای است که موجب سلب اعتماد عمومی نسبت به آن‌ها شده و مردم به دیده دشمنی بی‌رحم و زورگو به عوامل و کارکنان این‌گونه مجموعه‌ها می‌نگرند و آرزوی انحلال و راحت شدن از دست آن‌ها را دارند.

مجموعه‌هایی که با پول مردم در ابتدا با هدف تسهیل و تسریع کارها به‌وجود آمده‌ است، به‌تدریج به دستگاه‌هایی مبدل شده‌اند که جز تولید نارضایتی و فساد، خروجی دیگری ندارند و روزبه‌روز کینه و خشم عمومی نسبت به آن‌ها بیشتر می‌شود. گویی برخی بر سر کار آمده‌اند تا از جیب مردم بخورند و درعوض جامعه را با گره، توقف و انسداد در پی‌جویی خواسته‌هایی که حق مسلم همگانی است، مواجه کنند!

امروز بازنگری در بیشتر بخشنامه‌ها، مقررات و ضوابطی که هیچ دلیل و منطقی برای پیدایش آن‌ها وجود ندارد و تنها ازسوی برخی که با نیت سوء و گره زدن امور، ساخته و پرداخته شده، از الزاماتی است که می‌تواند مردم را از فشارها و دشواری‌های تصنعی رهایی بخشد و چرخه تولید و سازندگی را به حرکت درآورد و از شمار نارضایتی‌هایی که به عصبیت و طغیان مبدل شده است، بکاهد.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 5 شهریور 1399