کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

استاندار تهران:

خط فقر در پایتخت چهارونیم میلیون تومان است

استاندار تهران با اشاره به لزوم توجه به زنان سرپرست خانوار در شرایط اقتصادی امروز خط فقر را در پایتخت ۴.۵ میلیون تومان بیان کرد.

……………………………………….

سخنان استاندار تهران و اعلام اینکه خط فقر درحال‌حاضر در تهران چهارونیم میلیون تومان است و همچنین اشاره وی به برش استانی این خط، بیانگر وجود فقر در سطح وسیعی از جامعه و اقشار مختلف است که باید به علل و مُسبب‌های این وضعیت پرداخته شود و مسئولان نیز در بخش‌ها و دوره‌های گوناگون پاسخگوی عملکرد خود باشند و به دست عدالت سپرده شوند.

آنچه به‌طورکامل مشهود است، حکایت از نه‌تنها نبود تفاوت در خطوط فقر بین تهران و دیگر کلان‌شهرها دارد، بلکه گاهی این میزان در نقاطی غیر از تهران بالاتر و سخت‌تر به‌نظر می‌رسد. چراکه حداقل در پایتخت کشور امتیازهایی را در زمینه‌ ارزاق و … درنظر می‌گیرند و همچنین نسبت درآمدها با شهرهای دیگر تفاوت چشمگیری دارد، درصورتی که در سایر شهرها چنین نیست و فشار و سهمگینی فقر بار بیشتری را بر دوش مردم گذاشته است.

از سوی دیگر با بررسی میزان حقوق و درآمد اغلب اقشار مردم، به این نتیجه می‌رسیم که جامعه ما فقیر است و شمار بالایی از مردم در فقر به‌سر می‌برند و این درحالی‌است که کشور ما از منابع و ثروت‌های پرشماری برخوردار بوده و وجود فقر و تنگیِ معیشتِ جامعه آبشخورهای دیگری دارد که باید به رفع و دفع جدی و قاطع آن‌ها پرداخته شود.

رانت‌ها، ارتباطات قومی، باندی، گروهی – سیاسی و … به تبعیض و تضاد دامن زده و بین جامعه و عده‌ای «ویژه» شکاف عمیقی را ایجاد کرده است.

از سوی دیگر فرتوتی و یا تحمیل شماری از ضوابط و ساختارها نیز این وضعیت را ایجاد و زمینه را برای غارتگران و زیاده‌خواهان فراهم کرده است.

دردآورتر و هولناک‌تر، کشته شدن خلاقیت‌، ابتکار، رشد و تعالی جامعه بوده که ریشه آن در فقر و تنگی معیشت قرار گرفته است.     

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 1 شهریور 1399