کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
لزوم رعایت قانون توسط نهادهای قدرت 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران عنوان کرد؛

 

لزوم رعایت قانون توسط نهادهای قدرت 

 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به برخی تخلفات ساختمانی نهادهای قدرت در تهران واکنش نشان داد و اعلام کرد: چرا نهادهای قدرت با سوء استفاده اجازه تخلف و حرکت‌های فرا قانونی را به خود می دهند.

 

 

………………………………………………………

تحلیل این خبر …..

 

 

خودمختاری و اختیارداری بر مبنای قدرت، نه‌تنها قانون‌شکنی و یا دورزدن قانون را در دل خود دارد، بلکه می‌تواند سرگردانی، بلاتکلیفی و در نهایت مالباختگی شمار بسیاری از مردم عادی و معمولی که از پشتوانه مراکز قدرت و ثروت برخوردار نیستند را در پی داشته باشد.

 

 

در همین شهرستان شیراز خودمان، هزاران نفر در باتلاق بازیگران عرصه قدرت افتاده‌اند و سال‌هاست که سرگردان و بلاتکلیف به‌سر می‌برند و هیچ‌کس و هیچ‌جایی هم نه همت و نه جرات رسیدگی به وضعیت غمبار آنان را ندارد!

 

 

صاحبان قدرتی که زمین‌هایی را در اختیار خود گرفته‌اند و تفکیک کرده و به اقشار ضعیف و مظلوم واگذار کرده‌اند، امروز پاسخگوی عملکرد خود نیستند و این اوضاع درحالی است که سوارشدگان بر مرکب شعار و تبلیغ برای قانونمند جلوه دادن و عدالتخواه ‌نمایاندن خود، به جای اینکه دست نوازشگر قانون‌گرایی را بر سر مظلومان و مالباختگان بکشند، از قانون چماقی ساخته‌اند که بر سر ضعیف و ناچار فرومی‌آورند، به‌طوری‌که ستم‌دیده باید تاوان زورمداری صاحبان قدرت را بپردازد که نمونه‌های بسیاری در این مورد را سراغ داریم و حاضریم در هر محضر، محفل، مرجع و مجمعی ارایه دهیم.

 

 

تخریب دردناک آلونک پیرزنی به بهانه اجرای قانون و جان‌باختن او را مشاهده کردیم اما صاحب قدرت و نفوذ، سینه خود را جلو انداخته و قانون و قانون‌مداری را به استهزا گرفته است.

 

 

گاهی قانون به‌جای اینکه برای استفاده باشد، از آن سوءاستفاده شده و به عنوان گُرزی سهمگین بر سر مظلوم کوبیده می‌شود.ازاین‌رو مردم و رسانه‌ها باید در این زمینه رصدکننده و مطالبه‌گر باشند تا هر چیز و هرکس در جایگاه واقعی خود قرار گیرد و با همگان در برابر قانون یکسان برخورد شود.  

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 29 مرداد 1399


Array