کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

دستگیری در انتظار فروشندگان امتیاز خودروهای قرعه کشی شده

با اعلام نتایج قرعه‌کشی فروش محصولات دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا، گرچه همه تدابیر بر جلوگیری از ورود دلالان به این بازار و تعلق گرفتن خودرو به مصرف کننده واقعی بود، اما خیلی زود گزارش‌های منتشر شد که برخی افراد اقدام به فروش حواله خودروهای خود کرده‌اند. موضوعی که پلیس به آن ورود کرده و از برخورد با متخلفان چه در این دوره و چه در مراحل قرعه‌کشی‌های آتی خبر داده است.

…………………………………………………………..

هنگامی که برای پول‌های سرگردان برنامه‌ریزی‌های اصولی و اساسی وجود ندارد و سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی با مافیاهای پیچیده و هفت‌خوان‌های گوناگون مواجه شده است، اقدامات پلیسی و قضایی چاره‌ساز تخلف، سوء‌استفاده، منفعت‌طلبی‌های متعدد و … نخواهد بود.

مبارزه با معلول‌ها‌ در شرایط و وضعیتی که برای علت‌های ریشه‌ای و پایه‌ای چاره‌اندیشی‌های علمی و پژوهشی نشده و انگیزه و دلسوزی نیز در این زمینه مشاهده نمی‌شود، جز اتلاف وقت و بی‌نتیجه ماندن، حاصلی نداشته و نخواهد داشت.

بازیگران پیدا و ناپیدای آشفته‌بازار سوداگری و سلاطین رنگارنگ آن بسیار لیزتر از ماهی هستند، به‌گونه‌ای که می‌توانند به‌سهولت از دست درروند و جامعه را به بازی بگیرند!

چنانچه برای سرمایه‌های ریز و درشت، برنامه‌ریزی‌ها و سازماندهی‌های لازم صورت گیرد و به‌جای القای ترس و یاس، انگیزش‌های مثبت به سرمایه‌گذاران تزریق شود، خودبه‌خود منفعت‌طلبی‌های دلالی و واسطه‌گری و عادت سود بردن بدون کار و تلاش، از درون جامعه رخت برمی‌بندد و فرهنگ تولید و مثمرثمر بودن جایگزین آن خواهد شد. درغیراین‌صورت راه‌های پرشمار «دورزدنِ» قانون و مقررات و راهیابی به کانال‌هایِ ویژهِ رسیدن به مقصود، برای شیادان باز و بازتر می‌شود.   

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 27 مرداد 1399