کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام…..

هزینه سرویس پیامکی بانک‌ها ۱۵ هزار تومان شد

با توافق صورت گرفته بین بانک‌ها هزینه سرویس پیامک بانکی در سال جاری به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت.

………………………………………………………

به‌طورمعمول بازخورد تبلیغی هرگونه افزایش نرخ خدمات و یا کالا در سطح جامعه از سوی دستگاه‌های حکومتی را به فاصله اندکی، مشاهده می‌کنیم و می‌بینیم که چگونه اقشاری ازجمله کارفرمایان، موجران، کارآفرینان و مشاغل گوناگون حتی رانندگان زحمتکش تاکسی مورد خطاب و عتاب قرار می‌گیرند که البته این امر باید به‌صورت کارشناسانه، منصفانه و عادلانه، بررسی و مورد نقد و نظر قرار گیرد. اما «یک‌جانبه به قاضی رفتن»، نه‌تنها نتوانسته و نمی‌تواند گره‌ای را از گره‌های اقتصادی حل کند بلکه جز ایجاد تنش‌های اجتماعی و بروز و ظهور شکاف بین اقشار جامعه حاصلی را نداشته و نخواهد داشت.

پرسش و نکته قابل‌تاملی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که چرا هرگونه افزایش نرخ خدماتی ازسوی مراکز قدرتمندی مانند بانک‌ها، نه‌تنها با هیچ‌گونه اعتراض و یا عکس‌العملی از سوی مسئولان مواجه نمی‌شود، بلکه توجیه و تایید هم می‌شود؟! گویی فقط اقشار مختلف جامعه مقصر و مسبب تورم و گرانی هستند و در این رابطه باید از مسئولان عذرخواهی و طلب عفو کنند!

افزایش نرخ خدمات بانک‌ها به‌ویژه چندبرابر کردن قیمت اوراقی که مرتبط با تسهیلات وام مسکن است، با ده‌ها توجیه، تفسیر و تعبیر همراه می‌شود و از همه دردناک‌تر، دادن مهلت سه‌ماهه در پرداخت اقساط وام که بارها از سوی مسئولان اقتصادی کشور و حتی رئیس دولت اعلام شده است، با بی‌اعتنایی  در اجرا مواجه شده و به‌اصطلاح هرکه هرچه می‌خواهد بگوید، تنها در حد حرف و سخن است و برای بانک‌ها مهم و قابل توجه نیست!

امیدواریم سیستم بانکی کشور و مسئولان مربوطه بیدار شوند و با تغییر رفتار، از خشم و نفرت عمومی نسبت به خود بکاهند و مردم را زیر بار فشارهای سنگین له نکنند. چراکه بدون تردید چنین عملکردی آخر و عاقبت خوشی نداشته و نخواهد داشت.           

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 26 مرداد 1399


Array