کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام……

مدیرعامل ستاد دیه کشور:

خانم‌ها دسته چک نگیرند

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: خانم‌ها دسته چک نگیرند مگر اینکه فعالیت اقتصادی داشته باشند.

……………………………………………………………………

نبود ضوابط و شرایط بازدارنده تخلف در زمینه چک و بی‌اطلاعی و یا کم‌اطلاعی شمار بالایی از افراد جامعه از قوانین مرتبط با آن، موجب تراکم پرونده‌های دعاوی در بخش‌هایی از مراجع انتظامی و قضایی شده و تعداد قابل‌توجهی از دارندگان و صادرکنندگان چک را با مشکلات پرشمار و گرفتاری‌های بسیاری مواجه کرده است.

قانون چک درعین‌حالی که مورد بحث و بررسی‌ نمایندگان در چند دوره از مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، باز نتوانست تاثیرات چندانی را در کاهشِ بروز این‌گونه مشکلات بگذارد و منافع بانک‌ها نگذاشت که به دردسرها و اختلاف‌های گوناگونی که وضعیت کنونی به‌وجود آورده است، پایان داده شود. گویی هیچ‌کسی در این کشور توان ایستادگی و مقاومت در برابر قدرت بانک‌ها را ندارد و همواره خواسته‌ها و منافع خود را دنبال کرده و می‌کنند!

چه بسیار افراد ناآگاهی که با صدور چک به دام شیادان حرفه‌ای افتاده‌اند و چه بسیار زنان و دخترانی که در این رابطه مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند!

از یک سو هیچ برنامه‌ای برای آموزش‌های لازم همگانی در این زمینه مشاهده نمی‌شود و از جانب دیگر متخلف‌ها و مجرم‌های حرفه‌ای و کارکشته همچنان از چک برای رسیدن به اهداف پلید خود بهره می‌برند و در این زمینه اطلاعاتی بسیار بیشتر از حقوقدان‌ها و وکلا دارند! و به‌قول معروف دوره‌های عملی و عینی آن را بارها گذرانده‌اند و برای به بند انداختن افراد بی‌اطلاع و کم‌اطلاع، به‌طورکامل خبره شده‌اند! با این اوضاع و احوال، ستاد دیه کشور و خیران هرچه تلاش کنند تا به بندکشیده‌شده‌های چک را رهایی دهند، باز همچنان روند افزایش زندانی‌های مسائل مالی در این زمینه را شاهد بوده و خواهیم بود.          

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 24 مرداد 1399