کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
یک تیتر و چند کلام….

سازمان بهداشت جهانی: دولت‌ها استفاده از ماسک را اجباری کنند

سازمان بهداشت جهانی در دستورالعمل به‌روزرسانی شده خود از دولت‌ها خواست، استفاده از ماسک صورت در مناطق عمومی را اجباری کنند.

………………………………………………………………………….

سواد بهداشتی که جزء لاینفک زندگی جوامعِ پویا و پیشرفته است، با توجه به شیوع ویروس کرونا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و در میان تمام جوامع، سطح آن ارتقا یابد.

متاسفانه نگاه افراد عادی به بیماری‌ها، تنها زمانی برجسته و مهم می‌شود که آثار مخرب آن‌ها را با تمام وجود حس و لمس کنند و به مصداق ضرب‌المثل ارزشمند خودمان، انسان‌های سطحی‌نگر مرگ را فقط برای همسایه می‌پندارند و گمان می‌کنند که از تمام خطرات و تهدیدهای ویروسی مصون و محفوظ هستند! ازاین‌رو نسبت به مراقبت‌های ویژهِ پیشگیری از ابتلا به این ویروس موذی، بی‌تفاوت می‌گذرند و آن‌گونه که باید هم از خود و هم از دیگران مراقبت لازم را نمی‌کنند و به‌اصطلاح همه‌چیز را به دست سرنوشت ناپیدا می‌سپارند!

تا زمانی که نگاه جامعه نسبت به پیشگیری، فانتزی و کاریکاتوری است، دولت‌ها چاره‌ای جز اجرای مقررات و اجباری کردن انجام اصول و مقررات بهداشتی را ندارند و راهکاری جز برخوردهای انتظامی وجود ندارد.

ازسوی دیگر باید روند پایبندی به مقررات بهداشتی نیز برای همگان تسهیل شود تا اقشار مختلف چه به لحاظ مالی و چه ازنظر دسترسی آسان به لوازم آن، دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

همچنین در این اوضاع و احوال نباید در سخنان و اظهارنظرهای مسئولان مرتبط، چندگانگی و اختلاف وجود داشته باشد، چراکه این امر هم به سست کردن باورها و هم دامن زدن به بی‌اعتنایی‌ها و بی‌توجهی‌ها می‌انجامد و به شیوع هرچه بیشتر این ویروس کمک می‌کند.

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 21 مرداد 1399


Array