کانال تلگرام تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
ازدواج و شعاردرمانی های دوره ای در مجلس

نایب رئیس مجلس:

مجلس یازدهم عزم جدی برای رفع موانع ازدواج و فرزندآوری دارد!

 

………………………………………………………………………….

 

تحلیل این خبر …..

 

 

ادعای «عزم جدی برای تسهیل و ترویج ازدواج» در هر دوره‌‌ای از مجلس‌ها‌ و دولت‌ها‌ از زبان مسئولان، بارها شنیده و خوانده شده است، اما درحال‌حاضر جز کاهش ازدواج، افزایش طلاق، گسترش ازدواج‌های شومی که سفید خوانده می‌شود، ترویج خانواده تک‌نفری و ترغیب زندگی مجردی و …. خروجی دیگری از این‌همه ادعا و شعار مشاهده نشده است.

 

 

موضوع ازدواج نیز مانند موضوعات دیگری ازقبیل مسکن، چندوجهی است و مؤلفه‌های بسیاری شکل‌دهنده وضعیت آن‌ است. اینکه هیچ برنامه‌ای برای اشتغال، تولید مسکن و … نباشد و تنها به شعار بسنده شود، مصداق ضرب‌المثل «سال به سال، دریغ از پارسال» است و اوضاع و احوال مردم را روزبه‌روز بدتر و سخت‌تر از پیش می‌کند.

 

 

بی‌توجهی به موضوعات و مسائل مهم و حیاتی جامعه، نه‌تنها زندگی‌ها را تلخ و دشوار کرده، بلکه به‌طور مستمر و مدام به باورها و اعتقادات جامعه خدشه وارد می‌کند و صدمه می‌زند و چنانچه به همین منوال پیش برویم، دیری نخواهد پایید که شاهد و ناظر «کُفر کامل» خواهیم بود. بی‌تردید با این روش و منش، به بیراهه می‌رویم و از ترس مار به اژدها پناه می‌بریم!

 

 

باید اکتفا به شعارِ تنها را رها و چاره‌اندیشی اساسی کنیم. چراکه روزگار با کسی شوخی نکرده و نمی‌کند و سرنوشت ما را بر پایه عملکردمان رقم می‌زند و خلایق را لایق آن می‌کند که هستند!

  • نویسنده : عزیزالله قهرمانی
  • 20 مرداد 1399